Martin van den Brink naar Team de Rooy

Geplaatst door

Na zijn zoon Mitchel maakt ook Martin van den Brink de overstap naar Team de Rooy voor de komende Dakar rally. Hij vult daarmee de plek in van de vorige maand door een ongeval omgekomen Ton van Genugten. Martin noemt het verzoek van het team 'emotioneel maar ook eervol'.

Martin van den Brink is eigenaar van Mammoet Rallysport en reed vorig jaar nog samen met zijn zoon Mitchel in de Dakar rally. Hij maakt duidelijk dat zijn team blijft functioneren zoals het was. ,,We hebben met Mammoet Rallysport onze eigen activiteiten. We zullen rally’s rijden met de Buggy, motor en de Mitsubishi EVO. De Dakar Rally en andere rally’s met de truck rijden we voor Mammoet Team De Rooy Iveco.

Voor Martin van den Brink komt daarmee een einde aan de samenwerking met MKR. De Harskamper heeft ruim vijf jaar met Mario Kress aan het Dakar-project gewerkt. ,,We hebben mooie successen behaald. Ik heb met de Renault twee etappes in de Dakar Rally gewonnen, we hebben de Marokko Rally drie keer gewonnen en ik ben derde geworden in de Silk Way Rally. Maar deze kans kan ik niet laten lopen en heb ik besloten de samenwerking met MKR te stoppen. We hebben veel kennis opgedaan en geleerd van Mario Kress en zijn Team. We moeten ook concluderen dat we mede door het, ten opzichte van de topteams, beperkte budget niet in staat zijn geweest een winnende auto te bouwen. Het is prettig dat Mario professioneel reageerde op de overstap. We nemen op een vriendschappelijke manier afscheid van elkaar.''

Vader en zoon 

Martin van den Brink gaat in januari in een Iveco Powerstar van start in de rally, die voor de derde keer in het Midden-Oosten wordt gehouden. ,,Ik beschik over semi-fabrieksmateriaal. Ik ben heel benieuwd wat ons dat gaat brengen. Samen met het fabrieksteam van Kamaz is het team van De Rooy het team met de meeste ervaring en prestaties.’’
Van den Brink wordt in de cabine van de Iveco geflankeerd door monteur Bernard der Kinderen en navigator Peter Willemsen. De Belgische co-piloot is geen onbekende voor Martin. ,,We hebben vier keer de Dakar Rally samen gereden. We weten wat we aan elkaar hebben.’’

De Harskamper rijd voor het Mammoet Team De Rooy Iveco. Daarnaast vormen Janus van Kasteren, Hans Stacey en Mitchel van den Brink het Petronas Team De Rooy Iveco. Zij rijden in de vertrouwde groene Petronas kleuren. ,,Hans, Janus en ik rijden in een Iveco Powerstar (met een neus) voor onze eigen kansen. Tijdens de rustdag wordt de strategie mogelijk aangepast en wordt er een kopman aangewezen. Mitchel rijdt in een frontstuur truck en is de snelle assistent voor ons. Dat maakt het voor mij natuurlijk nog eens extra uniek,'' aldus Martin over de rol van zijn zoon in het team.

‘Beloning voor onze vrijwilligers’

De ervaren rallyrijder, die in 2022 voor de veertiende keer start in de Dakar Rally, is de 'transfer' naar het team van Gerard de Rooy een bevestiging van de aanpak van zijn team. ,,We hebben ons als amateurteam met Mammoet Rallysport staande gehouden tussen de grote teams. Dat is vooral de verdienste van al onze teamleden. Zij hebben al die jaren fantastisch werk geleverd. Dat is bij de grote teams blijkbaar ook opgevallen. Ik vind dit de beloning voor al onze vrijwilligers.''

‘Top vijf is wat mij betreft het doel’

Op sportief gebied is er voor Martin van den Brink een uitgelezen kans om zijn ambities bij te stellen. ,,Met een top tien klassering, zoals in het verleden, kan en mag ik nu niet meer tevreden zijn. De lat wordt hoog gelegd. We willen meedoen in de strijd om de prijzen. De top vijf is wat mij betreft het doel. Team De Rooy is erg professioneel. Ze hebben al ruim 35 jaar ervaring in de rally. Gerard de Rooy heeft de Dakar in 2012 en 2016 gewonnen. De Iveco heeft zijn snelheid en betrouwbaarheid inmiddels wel bewezen.''

De overstap naar het sterke team uit het Brabantse Son is volgens Martin zowel voor hem als voor zijn zoon 'een mooie kans op een mooie toekomst.' ,,Team De Rooy geeft jonge rijders als Janus en Mitchel een kans. Dat is prachtig. Ik wil ook verder kijken en Mitchel krijgt de gelegenheid om zich verder te ontwikkelen. Misschien ga ik in de toekomst als assistent voor hem rijden. Dat is een mooi scenario voor de komende jaren.''

De teams van De Rooy gaan half oktober testen in Marokko. ,,Dat wordt mijn eerste kennismaking met de Iveco. Ik kijk er naar uit,'' zegt Van den Brink. ,,Op 20 november is de Preproloog op landgoed Duynenwater in Eersel. Daar wordt het complete team gepresenteerd.''
Mammoet Rallysport komt volgende week weer in actie. Dan staat de ELE Rally op het programma. Mitchel en Annemieke Hulzebos mogen zich in en rond Eindhoven weer meten met de beste rallyrijders van Nederland.