Nieuws
10-10-2024 | Door Maarten van der Westen

Komende maanden neemt Royal Den Hartogh Logistics 134 nieuwe Volvo trekkers in gebruik, waarvan 39 FH Aero modellen. Den Hartogh kiest voor deze langere trekkers met het oog op duurzaamheid. 

De Volvo FH Aero heeft dankzij zijn 24 centimeter lange frontje voor een betere stroomlijn en dus een lager brandstofverbruik. Opmerkelijk is dat de trucks zijn uitgerust met spiegels en niet met camera's. De Volvo FH Aero’s zullen ingezet worden op routes waarbij de meeste kilometers gereden worden, om zo het maximale uit de nieuwe modellen te halen.

“We hebben voor de Volvo FH Aero gekozen vanwege de belofte over het gunstigere verbruik”, vertelt Peter Rodenburg, Technical Manager van Den Hartogh Logistics. “We zijn heel benieuwd hoeveel we met deze trucks kunnen besparen, ook in combinatie met de zuinige Turbo Compound-motor.”

Naast de 39 FH Aero trekkers zijn echter ook nog 95 andere Volvo-trucks besteld. Dit zijn zowel FM- als FH-modellen.“We hebben 870 voertuigen in onze vloot en elke 5 à 6 jaar is de vervangingstermijn. We zetten namelijk in op jong, up-to-date transportmaterieel met de hoogste standaard op het gebied van veiligheid en duurzaamheid.” Bij Den Hartogh rijden ook meerdere elektrische vrachtwagens. Daarnaast rijdt het bedrijf met bio-gas en HVO-100.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
15-04-2026
1265-Volvo FH Aero-trekkers Baks Logistiek (960 x 435)

Baks Logistiek vernieuwt wagenpark met Volvo

Het bedrijf uit Borculo ontving in één klap 36 nieuwe Volvo FH Aero trekkers
Nieuws
07-04-2026
BIGtruck Volvo Belle 3 (960 x 640)

Eerste Volvo VT5 met laag dak gaat naar België

Van Belle Erwin bestelde een Volvo torpedo met een laag dak en dat ziet er goed uit
Nieuws
03-04-2026
620_2025_P_van_Setten_Ederveen-013 (960 x 640)

P. van Setten vergelijkt diesel, LNG en elektrisch

Volgens P. van Setten Transport moet de juiste vrachtwagen ingezet worden op het juiste werk
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.