24 nieuwe DAF trucks voor Van Reenen

Nieuws
08-07-2026 | Door Iep van der Meer

Van Reenen uit Barneveld heeft 24 nieuwe DAF trucks in gebruik genomen. De trouwe DAF klant koos voor 21 diesels en drie elektrische DAF XD 350 trucks.

De order bestond naast de drie elektrische XD trekkers uit een DAF XG 6x2 bakwagen, tien DAF XG trekkers, acht XD trekkers en twee XF trekkers. De voertuigen werden geleverd door Bakker Bedrijfswagens in Barneveld.

Met de ingebruikname van de drie nieuwe DAF XD Electric-trucks beschikt Van Reenen nu over vijf volledig emissievrije vrachtwagens binnen een totale vloot van circa 120 voertuigen. “Vorig jaar hebben we onze eerste elektrische DAF XD in gebruik genomen”, vertelt algemeen directeur Aart Hooijer. “Die hebben we destijds opgehaald bij DAF in Eindhoven. Daarbij was ook de eerste DAF aanwezig die Van Reenen in 1960 aanschafte: een torpedoneus waarmee Wim van Reenen op 19-jarige leeftijd de weg op ging. Zo kwamen twee bijzondere momenten uit onze geschiedenis samen.”

Vrachtwagenheffing

Volgens Hooijer is bij de investeringsbeslissing nadrukkelijk rekening gehouden met de vrachtwagenheffing die dit jaar is ingevoerd. “Zowel de elektrische trucks als de nieuwste dieselvoertuigen vallen in een gunstigere CO₂-klasse, wat positief uitpakt voor de kilometerheffing.” 

De elektrische DAF XD’s worden voornamelijk ingezet voor distributieritten binnen Nederland. De trucks zijn uitgerust met vijf accupakketten met een gezamenlijke capaciteit van 525 kWh, goed voor een actieradius tot ongeveer 400 kilometer.

Volgens Van Reenen neemt de vraag naar emissievrij transport toe, met name voor leveringen op bouwplaatsen en in binnensteden waar zero-emissiezones gelden.

Laden met eigen zonnestroom

De elektrische vrachtwagens worden zoveel mogelijk opgeladen met zelf opgewekte zonne-energie. Op het bedrijfsterrein beschikt Van Reenen over twee batterijsystemen met een gezamenlijke opslagcapaciteit van 4 MWh. Daarnaast zijn 360 kW-snelladers geplaatst voor het opladen van de voertuigen.

Hoewel de aanschaf van elektrische vrachtwagens een flinke investering vergt, verwacht Hooijer dat de exploitatiekosten op termijn concurrerend zullen zijn.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
15-08-2026
Swijnenburg DAF XF (3)

DAF XF FTG voor Swijnenburg Werkendam

Swijnenburg Transport uit Werkendam staat bekend om zijn dikke DAF trucks en die reputatie wordt wederom bevestigd…
Nieuws
13-08-2026
Einride-and-DAF-partner-to-accelerate-scale-up-of-autonomous-electric-freight-01-1400

DAF in zee met Einride voor autonoom rijden

Einride AB, een Zweeds technologiebedrijf dat zich inzet voor efficiënt autonoom en elektrisch transport gaat…
Nieuws
12-08-2026
Persbericht - Gerdinand van Dieren kiest voor een bijzondere DAF XF 530 FTN 2

Bijzondere DAF XF 530 voor Gerdinand van Dieren

De nieuwe DAF XF 530 FTN 6x2 trekker van Gerdinand van Dieren is een bijzondere. De cabine is namelijk…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.