Bijna miljoen boete door schrijffout

Nieuws
15-07-2025 | Door Maarten van der Westen

Een vervoerder kwam erachter hoe streng de Britse politie controleert op papierwerk. Het leverde hem 800.000 Britse Pond boete op, oftewel 923.000 Euro. Gelukkig was de rechter iets menselijker.

In maart 2024 werd een Scania van de bouwfirma Lynch aan de kant gezet op de M42. Achterop de trailer stond een grote graafmachine. Het zwaartransport werd vergezeld door begeleiders van het bedrijf, zoals het hoort. Bij de inspectie door de politie werden weliswaar geen problemen met lading of ladingzekering vastgesteld, maar wel vonden de agenten een foutje in de documentatie.

Het zwaartransport was door Lynch keurig voorgemeld bij de authoriteiten. Echter de asconfiguratie op het papierwerk was anders dan bij de werkelijke combinatie. Hierdoor was de vrachtwagen langer en breder dan gemeld, ook al betrof het een standaard drie-assige semi-dieplader. Levensgevaarlijk, zo oordeelden de agenten. Het leverde de vervoerder een boete op van niet minder dan 800.000 Pond, oftewel bijna 923.000 Euro.

Niet geheel onverwacht was Lynch het daar niet mee eens en stapte het bedrijf naar de rechter. Gelukkig voor de vervoerder was men in de rechtbank iets redelijker dan de agenten. De rechter oordeelde dat de verkeerde informatie op de documentatie het resultaat was van een simpele menselijke fout. De boete werd daarom bestempeld als overdreven.

Omdat de lading goed gezekerd was en er verder niets mis was met de combinatie, was er geen enkel gevaar voor het overige verkeer, aldus de rechter. Deze verlaagde de boete daarom naar 10.000 Pond. Nog altijd flink voor een schrijffout, maar de vervoerder zal opgelucht adem hebben gehaald.

Foto’s: West Midlands Police

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
07-07-2026
BIGtruck Rijksen DAF 2 (960 x 1280)

Veelzijdige DAF voor Rijksen Transport

Rijksen Transport koos voor een DAF XG+ 530 met voorloopas en lage schotelhoogte
Nieuws
25-06-2026
Motor.jpg

Motoragent licht Oost-Europese chauffeurs op

De agent hield chauffeurs aan, liet hen pinnen voor boetes en stak het geld in eigen zak
Nieuws
18-06-2026
Volvo-Powerday-26 (960 x 640)

Volvo FM Low Entry 8x2 op pad in Londen

De Volvo FM Low Entry voldoet aan de veiligheidseisen die in Londen gelden voor vrachtwagens
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.