Bulgaar snijdt zelf 3PMSF-markering in band

Nieuws
24-03-2023 | Door Tim de Jong

Een Bulgaarse chauffeur die bij de Zweeds-Noorse grens Svinesund aankwam, besefte te laat dat hij winterbanden had moeten laten monteren op zijn combinatie om veilig bij zijn Noorse losadres te kunnen komen. Dus bedacht hij dat hij de banden zelf wel even van de vereiste 3PMSF-markering zou voorzien. Hij pakte zijn zakmes, en begon te snijden in de zijwang een van de banden.

De Noorse weginspecteurs bij de grens zagen natuurlijk meteen dat de Bulgaarse chauffeur niet al te goed was met zijn snijwerk. Hij werd aan de kant gezet en mocht pas weer verder na het vervangen van zijn banden. Er bovenop kreeg hij een boete van 350 euro.

Banden voorzien van deze markering zijn sinds geruime tijd verplicht in Noorwegen, waar winterbanden verplicht zijn van 15 november tot 31 maart en in het noorden van dat land van 16 oktober tot 30 april. Op onderstaande foto de echte markering. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
27-09-2026
a68f3aa0-03f3-414f-8f08-e2d56270e9ff

Arjan Meeuwenoord is Veiligste Chauffeur van Nederland 2026

Chauffeur Arjan Meeuwenoord van Decrotech heeft zaterdag het NK Veiligste Chauffeur 2026 gewonnen…
Nieuws
25-09-2026
Van Noort Scania pers 2026_2 (960 x 640)

Ook Van Noort gaat elektrisch

Chauffeur Marcel vroeg zijn werkgever Van Noort zelf om een elektrische vrachtwagen, liefst een Scania
Nieuws
23-09-2026
7-1400

Nordic Trophy: Zweeds spektakel in Jönköping

De Nordic Trophy, in combinatie met de Elmia Truckshow is een twee- jaarlijks evenement in Jönköping. BIGtruck…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.