Chipstekort: Personeel Scania Zwolle langer op vakantie

Nieuws
09-07-2021 | Door Tim de Jong

Waar Scania Zwolle afgelopen mei al voor vreesde, is bewaarheid: de fabriek in Zwolle valt stil als gevolg van een tekort aan chips of halfgeleiders. De directie vraagt het personeel om een weekje extra vakantie te nemen.   

Het tekort aan chips raakt de wereldwijde auto- en truck-industrie. Ook bij DAF in Eindhoven loopt de productie lang niet zoals beoogd. Duizenden trucks van de bekende merken, dus niet alleen DAF of Scania, kunnen niet worden afgeleverd.

Als gevolg van de lange levertijden die zijn ontstaan, worden introducties naar voren getrokken. Zo zou Renault Trucks de vernieuwde T-, C-, en K-series in november introduceren, maar inmiddels zijn alle details onthuld. Wie nu bestelt, komt pas laat dit najaar aan de beurt. DAF verwacht in oktober de nieuwe modellen te kunnen leveren. Hetzelfde geldt voor MAN met de gisteren aangekondigde vernieuwingen.

Scania Zwolle verwacht op 9 augustus de productie weer te kunnen hervatten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
05-08-2026
BIGtruck Wijst 1 (960 x 839)

R. van der Wijst is wijs met Scania V8

Twee mooie nieuwe Scania V8 trekkers voegt R. van der Wijst toe aan zijn indrukwekkende wagenpark
Nieuws
04-08-2026
BIGtruck 770ST Heinhuis 1 (960 x 640)

Zwaar werk vraagt mooi materieel bij Gebr. Heinhuis

De Scania 770ST is de 118e torpedo van dit type dat Vlastuin bouwde
Nieuws
31-07-2026
BIGtruck Tuft Betondingen 1 (960 x 640)

Dingen met neuzen bij Betondingen

Tijdens de feestavond van Betondingen BV werd de nieuwe Scania R560 met Tuft-neus onthuld
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.