D-TEC ontwikkelt nieuwe luchtvering met VDL Weweler

Nieuws
21-09-2022 | Door Tim de Jong

Trailerfabrikant D-TEC is ‘leading customer’ in de ontwikkeling van een nieuwe veersysteem, dat is ontwikkeld door VDL Weweler. D-TEC test het systeem in de praktijk. Het is in zowel negen, als tien tons uitvoering geschikt voor alle trailers, dus niet alleen voor D-TEC, dat voorlopig wel de enige is die het mag monteren. Op de IAA werd dit systeem bij de Innovation Award, tweede bij de categorie chassis.

Het luchtveersysteem MBS OMEGA bevat volgens D-TEC een revolutionaire omega-vormige veerstalen draagarm, die het mogelijk maakt om een extreem licht veersysteem te bouwen. Met een gewicht van ongeveer 100 kilo per as is het MBS OMEGA-systeem momenteel het lichtste veersysteem in Europa. Dit systeem bespaart daardoor tot 90 kg per trailer. 
De ophanging is gestandaardiseerd, zodat er één type is dat toepasbaar is op alle soorten chassis. Bij D-TEC gaat het dan om mesttrailers, containerchassis en kippertrailers. 

Klik hier voor het hele verhaal! 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
23-09-2026
7-1400

Nordic Trophy: Zweeds spektakel in Jönköping

De Nordic Trophy, in combinatie met de Elmia Truckshow is een twee- jaarlijks evenement in Jönköping. BIGtruck…
Nieuws
23-09-2026
DAF Museum 1 (960 x 640)

‘Hart voor DAF Dagen’ in het DAF Museum

Op 3 en 4 oktober kunnen DAF-liefhebbers hun hart weer ophalen tijdens de Hart voor DAF Dagen bij het DAF Museum…
Nieuws
23-09-2025
Job Trans-1400

JobTrans: ‘Learning by Doing’ is wat wij altijd doen!

JobTrans is een landelijk werkende organisatie die medewerkers in de logistieke sector opleid en…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.