Nieuws
19-04-2024 | Door Iep van der Meer

Melkweg|Fritom heeft een DAF XD electric besteld die als RMO gaat rijden voor Friesland Campina. De truck zal 24 uur per dag, 365 dagen per jaar worden ingezet.

Met de inzet van de elektrische DAF XD wil Friesland Campina op jaarbasis ongeveer 500.000 kilo CO2 besparen. Hiermee past deze elektrische truck in de duurzaamheid doelstellingen van het zuivelconcern. “Wij zijn verheugd om te starten met deze pilot”, aldus Ab Doorenbos, algemeen directeur van Melkweg|Fritom. “Door het gebruik van elektrische voertuigen voor melkcollectie zullen we niet alleen de CO2-uitstoot drastisch verminderen, maar ook een nieuwe standaard zetten voor duurzaamheid in de transportsector. Het doel van de pilot is de randen van de mogelijkheden van elektrisch transport binnen het RMO vervoer op te zoeken. Hierdoor kunnen Melkweg|Fritom, alswel onze opdrachtgever Friesland Campina kennis op doen om de visie voor de toekomst te bepalen.” De elektrische DAF XD zal worden geleverd door DAF Trucks dealer Bedrijfswagen Service Friesland. 

Overigens rijdt Melkweg|Fritom ook al met de DAF XD diesel met 450 pk. De elektrische truck is straks herkenbaar op de weg door de groene kleuren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
02-07-2025
Stau-1400

Check Duitse rijverboden in de Autobahn app

De vakantie begint bijna, dus kijk in de Autobahn app voor de rijverboden in Duitsland
Nieuws
02-07-2025
Stubbe2 (960 x 480)

Zijderlaan neemt Stubbe over

Zijderlaan en Stubbe werken al bijna 30 jaar samen, na de overname gaan ze verder als één.
Nieuws
01-07-2025
Mark1 (960 x 602)

DAF XG+ voor Van der Mark

Van der Mark bewijst dat de klassieke bedrijfskleuren goed staan op een XG+
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.