Nieuws
13-05-2025 | Door Iep van der Meer

Scheepens 'meer dan verreikers' uit het Limburgse Ysselsteyn heeft een DAF XD electric in gebruik genomen. De DAF XD 310E betekent een eerste stap naar elektrisch transport voor Scheepens, waarmee het bedrijf voorop loopt in de bouwsector.

Met de elektrische DAF truck is Scheepens Verreikers verzekerd van toegang tot de zero emissie zones in de steden, en dat is precies waar de meeste bouwprojecten plaatsvinden. Scheepens richt zich op de bouwsector met de verhuur van bemande verreikers, autolaadkranen, mobile compact kranen, Hoeflons minikranen en hoogwerkers. “Deze machines worden in toenemende mate elektrisch aangedreven. Dat zorgt voor minder geluid – en dus meer werkcomfort – en geen uitstoot van schadelijke stoffen op de bouw. Opdrachtgevers eisen ook steeds vaker dat er met elektrische machines wordt gewerkt”, vertelt Dirk Scheepens, eigenaar van Scheepens. “De stap naar elektrische trucks om de machines mee te vervoeren, is voor ons dan ook vanzelfsprekend. Gemeenten en andere opdrachtgevers hebben ook steeds vaker in het bestek staan dat de aan- en afvoer naar een bouwproject emissieloos moet gebeuren.”

DAF Museum

Voor de foto's reden we vanuit DAF Trucks dealer Loven Helmond naar het DAF museum in Eindhoven om de nieuwe, elektrische DAF daar op de plaat te zetten. Bijzonder is dat het DAF museum inmiddels in een zero emissiezone ligt, Voor Dirk Scheepens geen probleem dus om het museum te bereiken, maar of die oude DAF's daar ooit weer op eigen kracht weg mogen rijden is de vraag. Scheepens werd tijdens het hele traject dat leidde tot de aanschaf van de elektrische DAF intensief bijgestaan door Loven Trucks Helmond. Dirk: “Dat de e-truck een DAF moest worden was, gezien de relatie, bijna vanzelfsprekend. Wij hebben al in een vroeg stadium een plan uitgerold en proefritten gemaakt met de elektrische DAF-trucks.”  Als voorbereiding op de overstap naar elektrisch transport werd alles tegen het licht gehouden, zoals is er voldoende stroom, waar wordt de laadpaal geplaatst en kan de elektrificatie financieel op een verantwoorde wijze rond worden gerekend. Lees hier het hele verhaal op Transportenmilieu.nl!

Klik hier voor het hele verhaal!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
03-04-2026
DAF XF Electric Terminal

Van Berkel: Al 100.000 elektrische DAF kilometers

Bij Van Berkel Logistics rijden inmiddels drie elektrische DAF XF trekkers. De eerste rijdt nu sinds…
Nieuws
31-03-2026
Persbericht Rumping 3

15 DAF XG trekkers voor Rumping Transport

Rumping Transport neemt vijftien nieuwe DAF XG 480 FT trekkers in gebruik. Truckland levert de trucks die zijn…
Nieuws
03-03-2026
ESA DAF XF Van der Werff  (3)-1400

200e DAF truck voor Van der Werff Logistics

Van der Werff Logistics uit Heerenveen heeft met een nieuwe DAF XF 430 FAN de 200e DAF truck in gebruik genomen.…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.