Nieuws
27-06-2024 | Door Iep van der Meer

De nieuwe generatie van DAF loopt al weer een tijdje mee maar toen de truck echt net op de markt was maakten wij met onze Niels van Duijvenboden en Iep van der Meer een BIGtruck RoadTest met de 480 pk sterke XG+. Naast heel veel ruimte en comfort viel ons de trekkracht op van de 480 pk uitvoering, en natuurlijk het lage verbruik.

DAF heeft met de XG en XG+ iets bijzonders neergezet. Geen ander merk heeft tot nu toe een antwoord op de enorme ruimte in de cabine. Dat wil zeggen, als standaard product, want de Zweedse merken leveren ook cabines met een soort achteraf bedachte aanbouw, maar die zijn vele malen duurder dan de standaard oplossing van DAF. Met de optie voor twee draaistoelen en een enorm. elektrisch verstelbaar bed is deze DAF cabine voor de chauffeur gewoon het mooiste wat er te koop is in Europa.

Toch wordt niet alleen de chauffeur blij van zo'n DAF, want ook wie naar de muntjes kijkt kan tevreden zijn. DAF claimde een verbruik dat tot 10% lager ligt dan dat van de vorige generatie, en zowel in onze Roadtest als in de praktijk blijkt dat gewoon een realistische claim te zijn. Je leest onze test hier!

Lees hier de complete DAF XG+ 480 test!
DAF XG+ 480 BIGtruck Pacton (5)

DAF XG+ 480 RoadTest!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
16-05-2025
DAF XG+ Kings Danmark (5)

The Kings Transport kiest DAF

The Kings Transport, kortweg TKT uit het Deense Lejre heeft een nieuwe DAF XG+ laten opbouwen door Lavmands A/S. 
Nieuws
15-05-2025
F-16 landingsgestel van DAF Special Products

Wat DAF betekende voor de F16 straaljager

In het DAF museum staat een landingsgestel van een F16 straaljager. Dat lijkt een vreemde eend in de bijt maar…
Nieuws
15-05-2025
Truckstop USA (960 x 720)

USA: geen chauffeur als je geen Engels spreekt

President Trump heeft een verordening getekend die chauffeurs verplicht Engels te spreken.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.