Daimler Trucks beëindigt samenwerking met Kamaz

Nieuws
28-02-2022 | Door Iep van der Meer

Volgens Duitse media loopt de joint venture van Daimler Trucks met Kamaz op zijn einde. Daimler Trucks zou geen enkele truck meer willen produceren met Kamaz en stopt onmiddelijk met de levering van componenten en onderdelen.

Daimler Trucks, het moederbedrijf van Mercedes-Benz Trucks, werkt al meer dan tien jaar samen met Kamaz. Vorig jaar werd de 25.000 ste truck geproduceerd in de gezamenlijke fabriek in Naberezhyne Chelny, maar die productie komt nu krakend tot stilstand. De Russische inval in Oekraïne heeft er namelijk voor gezorgd dat Daimler Trucks de samenwerking direct heeft stilgezet tot nader orde. De situatie wordt nauwgezet gevolgd en Daimler Truck volgt alle maatregelen van de Duitse overheid en de EU. 

Daimler Truck leverde overigens alleen civiele truckcomponenten en de samenwerking betrof geen militaire voertuigen maar complete trucks en cabines voor de Kamaz trucks. De nieuwe generatie trucks van Kamaz is voorzien van Mercedes cabines en zelfs de Kamaz rallytrucks rijden inmiddels met de Actros cabine. Daimler Trucks is naar eigen zeggen verbijsterd door het militaire geweld in Oekraïne en het lijden van de bevolking en het bedrijf maakt zich ernstig zorgen over de vrede in Europa. 

Daimler Trucks zeg in een statement dat het bedrijf voor een vreedzame wereldwijde samenwerking staat. ,,Wij wijzen categorisch iedere vorm van militair geweld af'' aldus het bedrijf. Daimler Trucks is overigens voor bijna de helft eigenaar van Kamaz Trucks, hofleverancier van het Russische leger. Het merendeel van de aandelen is in handen van de Russische overheid en een aantal staatsbanken.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
30-09-2026
BIGtruck Prins eActros 3 (960 x 432)

Radiografisch bedienbaar, elektrisch en oranje

De Mercedes-Benz eActros 600 van Prins heeft een kleine naloopas en is radiografisch bestuurbaar
Nieuws
17-09-2026
BIGtruck AAB eActros 1 (960 x 640)

Deze eActros 600 gaat als de bliksem

De allereerste vrachtwagen van AAB-Technics is elektrisch en geheel in het zwart uitgevoerd
Nieuws
01-09-2026
Procabin (960 x 640)

Mercedes-Benz komt met 130 Years Trucks Edition

Mercedes-Benz heeft al wel wat details bekend gemaakt van de speciale editie, maar niet hoe deze eruit…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.