De DAF XG+ van Stebo van binnen

Nieuws
05-10-2023 | Door Iep van der Meer

De nieuwe DAF XG+ van Stebo Transport hadden we al eerder gezien, maar dat geldt niet voor het interieur. De nieuwe, grootste DAF cabine biedt heel veel extra ruimte, en het was dan ook wachten op de eerste creatieve invulling. Stebo klopte hiervoor aan bij Sjaak Kentie Truckspecials, en het resultaat mag er zeker wezen!

De cabine werd volledig heringericht, en in plaats van het riante, elektrisch verstelbare onderbed staat daar nu een rondzit, compleet met een tafel, een spiegel en een nieuwe kastenwand. Met de twee draaistoelen ontstaat er zo een zitje waar je zo met vijf collega's in kunt zitten klaverjassen. Het bed zit nu boven de voorruit, net als bij de Scania 4-Serie dus eigenlijk. Daarvoor moest wel de hele kastenwand boven de voorruit wijken. Ook de tachograaf moet een nieuw plekje vinden in dit interieur. 

U2 thema

De koelkast zit nu achter de chauffeur, onder het zitbankje. Niet echt bij de hand als je rijdt dus. Verder werd het hele interieur opnieuw bekleed en gespoten in een bij de huisstijl van Stebo Transport passende tint. Op het, eveneens gekleurde stuurwiel is een afbeelding geplaatst van de hoes van het U2 album 'Songs of Experience. Alles bij elkaar ontstond zo een wel heel speciaal interieur voor deze DAF XG+!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-04-2025
Jan Jongsma Scania V8

Met 27,5 meter door de nacht

Jan Jongsma & Zonen uit Steenwijk vervoerde onlangs een tank van 27,5 meter van Uddel naar Hoogeveen. De uitdaging zat…
Nieuws
11-04-2025
125000 ste nieuwe DAF Nextgen geproduceerd

125.000e nieuwe generatie DAF geproduceerd

125.000e nieuwe generatie DAF geproduceerd
Nieuws
11-04-2025
_DSC0011 (960 x 640)

Lekker steigeren met Iveco

De groei van IJsselmonde Steigerbouw wordt ondertekend met de aanschaf van een Iveco X-Way.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.