Denen treden op tegen 48 uur rust in cabine

Nieuws
16-09-2023 | Door Iep van der Meer

De Deense autoriteiten hebben op Padborg vorig weekend gecontroleerd op cabinekamperen tijdens de 48 uur weekendrust. Dat mag niet, maar handhaving wordt door andere landen maar mondjesmaat uitgevoerd.

In totaal werden 50 chauffeurs beboet voor het in de cabine doorbrengen van de weekendrust. Dat leidde tot voor meer dan 200.000 euro aan boetes. De meeste chauffeurs hadden al snel in de gaten dat ze gecontroleerd werden, maar de controle verliep rustig volgens de Deense politie. Alle chauffeurs waren buitenlanders, dus geen Denen. Wel waren drie trucks van Deense transporteurs.

De boete voor het in de cabine doorbrengen van de wekelijkse rusttijd bedraagt 350 Euro voor de chauffeur en 2700 Euro voor het transportbedrijf. De meeste boetes werden meteen betaald, maar sommige trucks zijn in beslag genomen door de politie totdat de boete is overgemaakt.

Over de wetgeving kunnen we lang discussiëren, maar als zo’n wet er éénmaal is dan moet daar ook op gehandhaafd worden. De Denen nemen hiermee het voortouw, en met name de inbeslagname van voertuigen zal vervoerders aan het denken zetten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
18-05-2025
Iris Pelle-2-1400

Iris rijdt dubbelbemand met Joep

Iris Pelle rijdt dubbelbemand met haar hondje Joep. Dat doen ze met een Scania R450 Topline. Een truck die al ruim 1,2…
Nieuws
16-05-2025
Scania 770 S 14x4 MPG crane (1)

Scania 770S met 450 Ton/Meter kraan

Het wordt steeds gekker met truck- gemonteerde kranen, want een autolaadkraan kun je dit niet meer noemen. Het Deense…
Nieuws
16-05-2025
DAF XG+ Kings Danmark (5)

The Kings Transport kiest DAF

The Kings Transport, kortweg TKT uit het Deense Lejre heeft een nieuwe DAF XG+ laten opbouwen door Lavmands A/S. 
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.