Nieuws
13-07-2026 | Door Maarten van der Westen

Leemans Transport uit Vriezenveen heeft de sleutels ontvangen van een nieuwe Scania. Het bedrijf heeft hoge verwachtingen van de trekker. Van de nieuwe Scania wordt namelijk verwacht dat hij het net zo lang volhoudt als zijn voorganger.

De nieuwe Scania vervangt een Scania-trekker die inmiddels 14 jaar oud is. Met ruim 1,8 miljoen kilometer op de teller mag deze nu met pensioen. De hoge leeftijd en kilometerstand leggen de lat hoog bij Leemans Transport. De nieuwe Scania moet het natuurlijk wel net zo goed doen. Het transportbedrijf heeft voldoende vertrouwen in het Zweedse merk om het weer te proberen.

De nieuwe trekker is voorzien van een 500 pk sterke Super-motor. Leemans Transport koos voor de R-cabine met een Highline dak. De Scania beschikt over een 9-tons vooras en is volledig luchtgeveerd. Alle verlichting is uitgevoerd in LED, inclusief de extra werkverlichting. In de bedrijfskleuren en met de strakke sideskirts ziet de vrachtwagen er goed uit. Voor de chauffeur is er lederen bekleding en standairco. Hiermee kan de oude Scania vast niet tippen aan de nieuwe.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
27-08-2026
BIGtruck Gielen 1 (960 x 541)

Bijzondere Scania tankwagen in België

De Scania 8x2 van Brandstoffenhandel Gielen is voorzien van een V8 en de R-dagcabine
Nieuws
26-08-2026
Scania paardentruck 1 (960 x 541)

Met deze Scania mag je gewoon de Merwedebrug over

Dankzij rare regeltjes mag deze 29-tons Scania legaal de Merwedebrug over
Nieuws
25-08-2026
Vilosa Scania 1 (960 x 640)

Duurzaam telen leidt tot elektrische Scania 27P

Het telen van planten kost veel energie. De Scania 27P draagt bij Vilosa mee aan verduurzaming
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.