Deze vuilniswagen is zelf gerecycled

Nieuws
11-05-2026 | Door Maarten van der Westen

Volgens Mercedes-Benz is er nog veel te winnen op het gebied van duurzaamheid. Daarom toont het de reECONIC, een vuilniswagen die voor een groot deel uit gerecyclede en natuurlijke grondstoffen bestaat. Hij bevat zelf houten onderdelen.

Duurzaamheid gaat verder dan een elektrische aandrijving, stelt Mercedes-Benz. Ook in de productie van een vrachtwagen is nog veel te winnen. Door geen nieuwe grondstoffen te gebruiken, maar materialen die gerecycled of volledig natuurlijk zijn, is veel CO2-uitstoot te besparen. Tot wel 41 procent, rekende TÜV SÜD uit. Het staal, aluminium, kunststof en glas in een vrachtwagen kunnen tot wel 80 procent uit gerecycled of natuurlijk materiaal bestaan.

De Mercedes-Benz reECONIC laat zien hoe dat werkt. Hij is gebaseerd op een gewone eEconic, maar dan met andere materialen. Het meeste staal, aluminium en kunststof is gerecycled. Dat geldt ook voor al het glas. Een deel van het plastic is bovendien vervangen door natuurlijke materialen. Zo zijn de vloer, de wielkasten en de spatborden deels uit hout gemaakt! Volgens Mercedes-Benz is het voor het eerst in lange tijd dat hout gebruikt is voor zijn bedrijfswagens.

De reECONIC is voorzien van een vuilniswagenopbouw van FAUN, die ook uit gerecycled staal en aluminium bestaat. De vrachtwagen is een conceptvoertuig, maar hij is niet voor de show gebouwd. Na de zomer gaat hij bij REMONDIS echt aan de slag. Zo wil Mercedes-Benz kijken op welke manier het gebruik van gerecyclede materialen het best ingezet kan worden in de normale productie van vrachtwagens.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
14-04-2026
BIGtruck eActros DLG 1 (960 x 720)

Ook DLG kiest voor eActros 600 met ESTEPE naloopas

De eActros 600 met ESTEPE naloopas is de eerste van vijf exemplaren voor DLG
Nieuws
09-04-2026
25DT293_008_53429345 (960 x 640)

Mercedes-Benz wil nieuwe fabriek in Tsjechië

In Cheb komt een nieuwe fabriek, waar Mercedes-Benz vrachtwagens gaat assembleren
Nieuws
26-03-2026
BIGtruck Stoter eActros 2 (960 x 540)

Stoter gaat offroad met een eActros 600

Het lijkt een onlogische keuze, maar Stoter BV zet de eActros 600 in bij het grondverzet
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.