Duitse spoorwegen eisen half miljard van truck-industrie

Nieuws
30-09-2019 | Door Tim de Jong

De Duitse spoorwegen, het Duitse leger en nog enkel Duitse overheidsbedrijven eisen een half miljard euro van de truck-industrie. Het spoor verwijt de truckbouwers dat ze teveel berekend hebben voor trucks die het Duitse spoor, het leger, e.d., tussen 1997 en 2011 in gebruik hebben genomen.

Volgens het Duitse persbureau DPA is de claim zorgvuldig voorbereid en is de schade nauwkeurig door experts doorgerekend. Een groep van instanties waaronder de Bundeswehr heeft de gegevens over de aanschaf van trucks over de periode waarin het truckkartel actief was, doorgeschoven naar het spoorbedrijf, dat nu met een gezamenlijke claim komt.  “De truck-industrie moet zijn verantwoordelijkheid nemen”, aldus de spoorwegen en de Bundeswehr. “We staan open voor een gesprek om tot een passende oplossing te komen.”

In de periode 2016-2017 legde de Europese Commissie de truckbouwers boetes op van in totaal zo’n vier miljard euro, omdat ze illegaal prijs-informatie met elkaar hadden gedeeld. Daimler betaalde met bijna een miljard euro het hoogste boetebedrag.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-10-2026
Snap-On trailer 4 (960 x 640)

Gereedschap in stijl met High Performance DAF

Speciaal voor de Rock&Rollcab-trailer van Snap-On schafte Wassink Koeriers een DAF XG+ High Performance…
Nieuws
20-10-2026
Scania Vd Pols 1

De nieuwe beul van Van der Pols

De Scania R560 van Van der Pols is voorzien van op maat gemaakte diesel- en olietanks, opbergkisten en ballastbak
Nieuws
20-10-2026
BIGtruck Iveco Vd Nat 1 (960 x 1279)

P. van der Nat gaat terug naar de oorsprong

Ter ere van het 65-jarig jubileum van P. van der Nat kreeg de nieuwe Iveco de looks van de eerste vrachtwagen…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.