Duitsland stelt grenscontroles in

Nieuws
15-03-2020 | Door Iep van der Meer

Ook Duitsland sluit nu, in navolging van Denemarken de grenzen in het zuiden van het land. Vrachtverkeer blijft echter wel mogelijk. De grenzen met Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland worden nu gecontroleerd. Forenzen en vrachtverkeer mag nog wel passeren.

Net als in Denemarken heeft de Duitse regering nu ook verregaande maatregels genomen om de verspreiding van het Corona virus te voorkomen. Bij de grenscontroles zijn medische controles mogelijk door onder meer de temperatuur te meten. Ook Tsjechië heeft extra grens- en gezondheidscontroles ingevoerd.

Nederland heeft nog geen grenscontroles ingesteld. Dat leidde er gisteravond toe dat veel Belgen de Nederlandse horeca gelegenheden opzochten na de sluiting van de Belgische horeca. Als antwoord wordt nu ook de hele Nederlandse horeca op slot gezet met onmiddellijke ingang. Voor chauffeurs is dat een extra complicatie want die zijn vaak aangewezen op de weggebonden horeca voor eten, drinken en sanitair.

Voor wat betreft de horeca is nu duidelijk dat die op slot is in Nederland, België en Frankrijk. Over andere landen hebben we nog geen informatie op dit moment maar het is raadzaam om voorbereid op pad te gaan.

TLN roept verladers op om er op toe te zien dat chauffeurs bij de klant fatsoenlijk behandeld worden. Vaak wordt de toegang tot het sanitair of tot de kantine verboden. Verder worden chauffeurs soms gevraagd om een mondkapje te dragen. TLN vraagt chauffeurs zo veel mogelijk deze maatregels te respecteren voor zover dat niet in strijd is met de privacy regels. Het invullen van gezondheidsverklaringen of het toestaan van gezondheidscontroles door temperatuurmeting vallen daar onder.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-05-2025
Gryphus crash (1)-1400

Ongeval met militaire Colonne op N31

Ongeval met militaire Colonne op N31
Nieuws
12-05-2025
Aerodynamische updates Volvo Trucks (3) (960 x 640)

Extra ribbels en rubber voor Volvo FH en FH Aero

Met drie kleine aanpassingen brengt Volvo het verbruik van de FH en FH Aero verder naar beneden.
Nieuws
12-05-2025
Deense tol

Denemarken verdubbelt boetes slecht werkend tol-systeem

Ondanks dat het systeem niet goed werkt en er veel onterechte boetes uitgeschreven zijn, wordt…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.