Duivenvoorde Transport kiest elektrische Volvo koelwagen

Nieuws
21-03-2025 | Door Maarten van der Westen

De elektrificatie van de vloot van Duivenvoorde Transport uit Zoeterwoude gaat verder. Het bedrijf ontving de eerste van drie Volvo FM Electric koelwagens.

Al eerder schafte Duivenvoorde Transport een elektrische vrachtwagen aan. Deze Volvo FH Electric 4x2 trekker deed het zo goed, dat nog drie elektrische Volvo’s werden aangeschaft. De eerste hiervan is nu geleverd. De 6x2 koelwagen wordt ingezet voor regionale distributie. De opbouw van de geïsoleerde laadbak is verzorgd door Carrosseriefabriek Heiwo. De koelmotor is van Thermoking.

Met een accupakket van 540 kWh heeft de FM Electric een bereik van zo’n 300 kilometer. Is dat niet genoeg, dan is snelladen een optie. Voor de veiligheid en de aerodynamica is de koelwagen voorzien van camera’s in plaats van spiegels. Ook heeft de FM koelwagen van Duivenvoorde Transport Volvo Dynamic Steering voor meer rijcomfort en stabiliteit, zeker in bochten. Binnenkort ontvangt Duivenvoorde nog twee van deze koelwagens.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
22-04-2026
EuroNCAP 0426 4 (960 x 638)

Scania verslaat Volvo bij EuroNCAP veiligheidstest

De resultaten van de veiligheidstests van EuroNCAP lagen erg dicht bij elkaar
Nieuws
21-04-2026
BIGtruck Kivits 250 4 (960 x 640)

250ste vrachtwagen voor Kivits Drunen

Trots stond de 250ste vrachtwagen, een Volvo FH Aero, op de stoep bij Kivits Drunen
Nieuws
20-04-2026
BIGtruck Vanka Volvo 1 (960 x 540)

Groen tussen de aardappelen

Vanka Transport en Logistiek kiest wederom voor Volvo Trucks
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.