Elektrische Volvo’s maken geluidjes

Nieuws
27-05-2021 | Door Tim de Jong

Om de verkeersveiligheid te verbeteren, heeft Volvo Trucks een waarschuwingssysteem met geluiden ontwikkeld voor zijn elektrische voertuigen. Het door Volvo ontworpen alarm verhoogt volgens het merk de veiligheid door voetgangers, fietsers en andere weggebruikers bewust te maken van naderende trucks, die anders vrijwel geluidloos zouden zijn. “Tegelijkertijd zijn de geluiden ontworpen om aangenaam en onopvallend te zijn, zowel voor de bestuurder als voor anderen in de buurt.”

Vanaf 1 juli 2021 moeten alle nieuwe elektrische voertuigen in de EU een bepaald geluidsniveau produceren bij snelheden onder en tot en met 20 km/u. Het vereiste geluidsniveau is afhankelijk van de snelheid en wordt hoger naarmate de snelheid toeneemt. Bij een snelheid tot en met 20 km/u moet dat minimaal 56 decibel zijn. Als het voertuig te stil is, moet een extern akoestisch voertuigwaarschuwingssysteem (AVAS) worden toegevoegd.

“We zijn erg blij met deze nieuwe wetgeving”, zegt Volvo. “Als kind hebben we geleerd om niet alleen te vertrouwen op wat we zien, maar ook op wat we horen in het verkeer. Soms zelfs zo erg dat we niet eens kijken voordat we een straat oversteken! Met ons nieuwe waarschuwingssysteem willen we ervoor zorgen dat voetgangers en fietsers merken dat ze dicht bij onze elektrische vrachtwagens komen”, legt Anna Wrige Berling van Volvo uit.

Vier verschillende geluiden

Het waarschuwingssysteem voor elektrische trucks bestaat uit vier verschillende geluiden die informeren over wat de truck doet: vooruitrijden, stationair draaien, achteruitrijden, optrekken. Geluiden variëren in intensiteit, afhankelijk van de snelheid van de truck en zullen tijdens acceleratie en afremmen in frequentie wijzigen.

Bekijk en beluister het filmpje!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
24-08-2026
Tatra BEV 2 (960 x 581)

Dit is het nieuwste bakbeest van Tatra

Met de Tatra FORCE e-Drive 8x8 kun je werkelijk overal komen
Nieuws
21-08-2026
BIGtruck MAN DAZ 3 (960 x 633)

Nette MAN voor vies werk in Zeeland

Niets aan het uiterlijk van deze MAN van Duurzaam Afvalbeheer Zeeland verklapt dat hij volledig elektrisch is
Nieuws
18-08-2026
Windrose Mega E960 (960 x 1560)

Windrose gaat voor 960 kilometer bereik

Volgens Windrose is de Mega E960 perfect voor Europa, maar wij hebben twijfels
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.