Even keren op de snelweg: 8000 euro boete

Nieuws
29-08-2022 | Door Tim de Jong

De politie van Genua, Italië, gaf bijgaande foto vrij en zette een filmpje gemaakt door bewakingscamera’s op YouTube. Zo willen ze laten zien dat ze niet zo blij waren met de actie van deze chauffeur. Hij keerde op de A10 aan het begin van een tunnel.

Vanzelfsprekend werd de vrachtwagen in kwestie aangehouden. Wie het filmpje afkijkt, ziet dat later een personenwagen hetzelfde kunstje uithaalde. De chauffeur kreeg een boete van 8.000 euro en de werkgever kan drie maanden lang niet bij deze trekker-oplegger combinatie.

Veiligheidssysteem

Medewerkers van de Italiaanse Rijkswaterstaat konden het incident helemaal meekijken vanwege de camera’s in en voor de tunnel. Bovendien kwam vol-automatisch een veiligheidssysteem in werking, wat ertoe heeft bijgedragen dat ernstige ongelukken uitbleven. Automobilisten werden al gewaarschuwd, de politie was in de buurt. 

Keren op snelwegfoto

Even keren op de A10 bij Genua

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
05-05-2026
BIGtruck Suijdam DAF 3 (960 x 720)

Dikke DAF als verjaardagscadeau

De drie zoons regelde een DAF XG+ als cadeau voor vader Theo van Suijdam
Nieuws
05-05-2026
BIGtruck Vd Vlist hTGX 1 (960 x 1280)

Ook Van der Vlist gaat aan waterstof

De MAN hTGX voor Van der Vlist is de eerste van drie exemplaren
Nieuws
05-05-2026
Vliegtuig raakt truck 4 (960 x 741)

Landend vliegtuig raakt rijdende vrachtwagen

Een Boeing van United Airlines raakte een vrachtwagen op de snelweg in New Jersey
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.