Nieuws
22-11-2025 | Door Maarten van der Westen

Deze vrachtwagen, die we zagen staan bij Solutrans in Lyon, laat alles zien waar Fransen trots op zijn. Het is een echt staaltje Frans chauvinisme. Maar waarom op een Duitse truck?

Toegegeven, een Mercedes-Benz ProCabin is erg geschikt voor special paint. Niet alleen op de zijkant is ruimte voor afbeeldingen, maar door het ontbreken van een grille ook op de voorkant. De Mercedes-Benz Actros L die voor de deur stond bij de Solutrans transportbeurs was dan ook niet te missen. BFT Transport uit Lyon heeft van de vrachtwagen een waar symbool van Frankrijk gemaakt.

De felrode lak van de Actros is voorzien van typisch Franse afbeeldingen. Aan de ene kant zien we Marianne, het symbool van de Franse Republiek. Zij staat voor vrijheid, gelijkheid en broederschap. De andere kant van de cabine is wat frivoler, met een dame die de Cancan danst en een afbeelding van de Moulin Rouge in Parijs. Op de voorkant veranderde de Mercedes-ster in vuurwerk boven de Seine.

Achterop de cabine vliegt het Armée de l’Air, de Franse luchtmacht, in formatie de vrijheid tegemoet. ‘La France’ staat er trots vermeld, alsof dat nog niet duidelijk was. De hele vrachtwagen druipt van het chauvinisme en liefde voor Frankrijk. Eigenlijk vreemd dus dat de trekker een Mercedes-Benz is. BFT Transport is een liefhebber van dit Duitse merk, maar de relatie tussen deze landen is nog altijd wat stroef. Wij denken dat deze afbeeldingen op een Renault pas écht tot zijn recht waren gekomen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
21-05-2026
26DT103_012 (960 x 720)

Unimog voor als het echt fout gaat

Technisches Hilfswerk komt je redden met een Unimog U 5025 als je in nood bent. Tenminste, in Duitsland
Nieuws
20-05-2026
BIGtruck Actros Verkooijen 1 (960 x 746)

Actros L in nieuwe huisstijl voor Verkooijen

Verkooijen Transport koos voor een Actros L met een Gigaspace-cabine
Nieuws
13-05-2026
BIGtruck bier eActros 2 (960 x 442)

Heineken bier wordt groen dankzij Mercedes-Benz

De achterste as van de eActros 600 van Abrex Logistics is naar achteren verplaatst
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.