Nieuws
23-09-2026 | Door Maarten van der Westen

Weeda Transport uit Klundert heeft weer een echte showtruck aan zijn wagenpark toegevoegd. De DAF met de bijnaam ‘the General’ zit vol verwijzingen naar de serie Tulsa King en is in typische Weeda-stijl opgebouwd.

Talloze Nederlandse bedrijven werkten samen om van de DAF XG+ 530 een spectaculaire showtruck te maken. Truckspuiterij Bronk spoot de DAF rood, waarna MW Designs de cabine voorzag van airbrushwerk. Het interieur is door Pennings Interieurs onder handen genomen en de opbouw is verzorgd door Lema Truckbuilders. Het resultaat mag er zijn!

Op de voorruit staat groot de naam ‘the General’, een verwijzing naar de serie Tulsa King. In deze serie speelt Sylvester Stallone een maffiabaas uit New York die in Oklahoma een nieuwe criminele organisatie wil opzetten. Achterop de cabine zien we een afbeelding van Stallone die zijn sigaar aansteekt met een stapel bankbiljetten.

Misschien is dit beeld ook wel typerend voor de DAF, waar veel geld, tijd en moeite in is gestoken. De marges zijn nog altijd dun in het transport, maar dat lijkt voor Weeda niet te gelden. De trekker is tot in de kleinste details afgewerkt, van het strakke lakwerk tot het klassieke stuur. Hiermee lijkt het meer een showtruck, maar de DAF wordt daadwerkelijk ingezet voor transportwerk.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
02-09-2026
BIGtruck Vd Sluis 3 (960 x 811)

Deze DAF is bij de kozijnen af

Deze kraanwagen is pas de tweede DAF NG in de vloot van Van der Sluis uit Staphorst
Nieuws
31-08-2026
BIGtruck KB 4 (960 x 720)

Frisse start met twee DAF trekkers

K&B Agro Logistiek kan goed van start met twee DAF trekkers met Kraker trailers
Nieuws
28-08-2026
BIGtruck TB A-Team 2 (960 x 960)

TB houdt ervan als een plan samenkomt

Als je een probleem hebt, als niemand je kan helpen en als je ze kunt vinden...
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.