Renault T 520 verwijst naar R 420 Turboleader

Nieuws
16-12-2020 | Door Tim de Jong

Leuk gedaan: Het Franse Transport Blanc, vrij vertaald Wit Transport, nam een nieuwe Renault T High 520 in gebruik, maar spoot die in de kleuren van de Renault R 420 Turboleader van destijds. Het laat weer eens zien dat de Franse transporteurs zeker gevoel hebben voor nostalgie.  

De R-Serie was gebaseerd op een Berliet-cabine die al in 1977 werd geïntroduceerd. Opvallend was de flinke binnenruimte. De cabine wed gedeeld met Ford, die hem gebruikte voor de Transcontinental. 

De R-Serie van Renault bleef lang in productie. De bedrijfswagentak van Renault ontstond in 1980 door samenvoeging van Berliet en Saviem. Deze R-Serie was min of meer het vlaggenschip, totdat de Magnum in 1990 erbij kwam. Toch bleef de R-Serie nog tot 1996 in productie. In dat jaar werd hij afgelost door de Premium. Transport Blanc verdient een compliment voor deze keurig gerestaureerde R 420, inclusief een dikke 14,8 liter V8 motor!

Vorig jaar zagen we in Lyon nog een T-Serie met Renault Sport logo's uit de jaren tachtig van de vorige eeuw. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
02-07-2025
Stau-1400

Check Duitse rijverboden in de Autobahn app

De vakantie begint bijna, dus kijk in de Autobahn app voor de rijverboden in Duitsland
Nieuws
02-07-2025
Stubbe2 (960 x 480)

Zijderlaan neemt Stubbe over

Zijderlaan en Stubbe werken al bijna 30 jaar samen, na de overname gaan ze verder als één.
Nieuws
01-07-2025
Mark1 (960 x 602)

DAF XG+ voor Van der Mark

Van der Mark bewijst dat de klassieke bedrijfskleuren goed staan op een XG+
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.