Nieuws
11-04-2025 | Door Maarten van der Westen

Ooit was steigerbouw bij isolatiebedrijf IJsselmonde slechts bijzaak, maar ondertussen groeit IJsselmonde Steigerbouw als zelfstandig bedrijf flink door. Een nieuwe Iveco X-Way kraanauto is het bewijs van deze groei.

Sinds 2021 is IJsselmonde Steigerbouw zelfstandig, nadat de werkzaamheden oorspronkelijk onder IJsselmonde Buitenisolatie vielen. Eerst werden de steigers nog vooral voor isolatiewerkzaamheden opgebouwd, maar ondertussen weten ook andere bedrijven de steigerbouwer te vinden. Reden voor de aanschaf van een nieuwe vrachtwagen: een Iveco X-Way met een Palfinger 42 tonmeter kraan. De kraan is door Ruizeveld geleverd en zo ontworpen dat deze een complete kapconstructie van het ene complex naar het andere kan hijsen. Op de nieuwe X-Way kunnen tevens zeecontainers worden vervoerd.

Hoewel er naar elektrische alternatieven is gekeken, bleek dat met de kraanfunctionaliteit elektrisch rijden niet haalbaar was. Uiteindelijk is gekozen voor de X-Way met opbouw geleverd door Dubbeldam, waarmee ze tot en met 2030 nog in de zero-emissie zones mogen komen. Na de eerste ritten waren de chauffeurs erg tevreden over de nieuwe Iveco. Zij ervoeren het vermogen van 500 pk en het schakelgedrag als erg prettig – net zoals het koffiezetapparaat aan boord.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
19-04-2025
Volvo VNL

Ontslagronde bij Volvo Trucks USA

Volvo Trucks of North America voelt de gevolgen van de politiek van Donald Trump. Vervoerders stellen de aankoop van…
Nieuws
19-04-2025
R. de Jong Transport

Overname R. de Jong Transport door Van Duijn Transport

R. de Jong Transport uit Berkel en Rodenrijs is overgenomen door Van Duijn Transport uit De Lier.…
Nieuws
18-04-2025
25DT074_01 (960 x 640)

Daimler Truck klaar voor autonoom rijden in Amerika

De nieuwe Freightliner Cascadia is al helemaal voorbereid op autonoom rijden, zegt Daimler Truck.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.