Nieuws
14-11-2024 | Door Maarten van der Westen

Al tijden kwamen er teasers voorbij op social media, maar eindelijk is hij er: de Volvo FH Aero leswagen van Blad Rijopleidingen. Voor de rijschool is het de eerste lestruck met camera’s in plaats van spiegels.

“Kandidaten zijn enthousiast over het zicht dat het Camera Monitor System biedt”, vertelt Boris van den Bosch, instructeur bij BLAD Rijopleidingen. “De eerste tien minuten is het ontbreken van spiegels even wennen, maar uit eigen ervaring kan ik zeggen dat het Camera Monitor System beter zicht biedt dan traditionele spiegels.” Vooral het extra zicht naar voren helpt het verminderen van de dode hoek. Bij een lesvrachtwagen geldt dit extra, omdat die normaal voorzien is van een dubbele set spiegels.

De Volvo FH Aero 4x2 van Blad Rijopleidingen is helemaal toegerust op zijn taak. De nieuwste aanwinst is voorzien van dubbele bediening en biedt ruimte aan vier personen. Op de plek waar normaal het bed zit, zijn af fabriek twee extra stoelen voor passagiers geplaatst. Van den Bosch: “Als instructeur gaan we altijd mee met examens en dankzij de vierde stoel is er ruimte voor een extra persoon, zoals een examinator in opleiding.”

“We rijden veel in en rond Rotterdam en hier gaat vanaf 1 januari een zero-emissiezone in. Dat was een van de redenen om nu een lestruck te vervangen”, aldus Van den Bosch. “Met deze truck mogen we ook de komende jaren zero-emissiezones in. Ook voor de examens willen we een truck die een CBR-examinator overal naartoe kan sturen, zonder eerst na te hoeven denken of de truck daar wel mag komen.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-05-2025
VanOpdorp_Elektrische_20truck_9 (960 x 640)

Van Opdorp kiest Scania 40R

Van Opdorp zet de elektrische Scania vooral in voor korte ritjes.
Nieuws
20-05-2025
Scania Super 11 engine (3)

Scania komt met de Super 11 motor

Opvallend nieuws van Scania, namelijk een nieuwe dieselmotor! Het merk zei ooit dat de 13 liter Super motor de laatste…
Nieuws
19-05-2025
Nadort16-1400

Veel truckgeschiedenis op eeuwfeest D.G. v.d. Nadort

Binnen en buiten 
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.