Mag ik 35 keer een Scania R770 alstublieft?

Nieuws
21-04-2026 | Door Maarten van der Westen

De aflevering van het krachtigste type Scania is altijd bijzonder. Dat een bedrijf er 35 exemplaren tegelijk van koopt, is helemaal uitzonderlijk. TRBA-Tramotrans kreeg onlangs de sleutels van de eerste exemplaren.

Op de beurs Matexpo bestelde transportbedrijf TRBA-Tramotrans niet minder dan 35 Scania R770 trekkers tegelijk. Het was een stunt, geeft directeur Pierre Stadsbader toe. “Toen we aan onze chauffeurs vroegen hoe we nieuwe collega’s konden aantrekken die even gemotiveerd waren als zij, was het antwoord unaniem: met een Scania V8,” lacht Pierre Stadsbader. “Met een bestelling van 35 exemplaren van de krachtigste versie, met 770 pk, wilden we dan ook een statement maken.”

Scania kwam al even niet meer voor in het wagenpark van het bedrijf uit Péruwelz, in het zuiden van België. Om chauffeurs aan te trekken, doet het merk nu wederom zijn intrede. De eerste 11 exemplaren van de R770 zijn nu afgeleverd, de overige volgen dit en volgend jaar. De actie lijkt te werken. Stadsbader: “Alleen al de aankondiging van de bestelling heeft ervoor gezorgd dat chauffeurs van over het hele land zich spontaan aangeboden hebben om voor ons te komen werken.”

De Scania’s zijn ook nog eens strak aangekleed, met een felgroene bullbar, lichtbak en extra luchthoorns. Volgens TRBA-Tramotrans is het de investering meer dan waard: “De spontane sollicitaties die we binnenkrijgen sinds de aankondiging, zijn allemaal vrachtwagenliefhebbers, soms zelfs van aan de andere kant van het land. Je weet dat die mensen gemotiveerd zijn en zorg zullen dragen voor ‘hun’ vrachtwagen.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-04-2026
BIGtruck Seves Scania 1 (960 x 899)

Ook België gaat oldskool

Transport Seves heeft een Scania V8 met een laag dak en een 3-serie zonneklep
Nieuws
17-04-2026
BIGtruck Overdevest Scania 1 (960 x 567)

P.F. Overdevest zet de bloemetjes buiten

P.F. Overdevest & Zn zet een nieuwe Scania V8 LZV op de weg
Nieuws
16-04-2026
Vink Scania 1 (960 x 720)

Gele Scania S660 om te slopen

De Scania S660 8x4 van Vink Barneveld vervangt een R500 van 18 jaar oud
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.