Mercedes-Benz: aanval van Chinese trucks verwacht

Nieuws
30-07-2026 | Door Maarten van der Westen

Er komt binnenkort een enorme golf van Chinese vrachtwagens aan, stelt Karin Rådström. Volgens de CEO van Mercedes-Benz moeten Europese fabrikanten zich dan ook goed voorbereiden op nieuwe concurrenten.

Rådström deed de uitspraken in een gesprek met de Süddeutsche Zeitung. Hoewel er nu nog nauwelijks Chinese vrachtwagens op de Europese wegen rijden, kan dit snel veranderen. Niet alleen bij de personenauto’s, maar ook bij bussen zijn producten uit China al heel normaal. Voor de topvrouw van Mercedes-Benz is er dan ook geen twijfel dat er binnenkort veel Chinese vrachtwagens naar Europa gaan komen.

“Nu zijn er in China nog talloze kleinere fabrikanten, dus er moet nog een consolidatieslag komen”, stelde Rådström. “Die gaat er zeker komen, dus we moeten ons daarop voorbereiden. We moeten hetzelfde doen als we bij Amerikaanse, Europese, Koreaanse of Japanse concurrenten doen, dus onszelf consequent verbeteren, innovatief blijven en onze kosten optimaliseren.” Ze verwijst hierbij naar de busmarkt, waar de Chinezen wel opgekomen zijn maar niet de markt hebben overgenomen.

Vorig jaar was voor Mercedes-Benz geen sterk jaar. De importheffingen in Amerika en de daaropvolgende dalende vraag zetten de omzet onder druk. De fabrikant heeft daarom een programma gepresenteerd om de kosten verder omlaag te brengen. In 2030 moeten de kosten met een miljard euro zijn verlaagd. Dit betekent onder andere dat in Duitsland 5.000 banen verdwijnen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
01-09-2026
Procabin (960 x 640)

Mercedes-Benz komt met 130 Years Trucks Edition

Mercedes-Benz heeft al wel wat details bekend gemaakt van de speciale editie, maar niet hoe deze eruit…
Nieuws
03-08-2026
BIGtruck Pflaum Pink-E 4 (960 x 640)

De duizendste is roze

De felroze eActros 600 van Pflaum Logistik vraagt aandacht voor vrouwen in de transportsector
Nieuws
22-06-2026
BIGtruck Argos 2 (960 x 720)

Bij Argos Packaging heeft de Actros gewoon een grille

De twee nieuwe Actros trekkers van Argos Packaging kregen hun grille terug
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.