Miljoenste Scania van de band in Zwolle

Nieuws
14-05-2025 | Door Maarten van der Westen

Tijd voor een feestje bij de Scania-fabriek in Zwolle: hier rolde het miljoenste chassis vandaag van de band. De Scania 770S wordt door Scania al jubileumtruck opgebouwd en gaat geveild worden via internet.

In 1964 liep de eerste in Nederland geproduceerde Scania van de band in Zwolle. Deze groene trekker staat nog altijd in de lobby van het gebouw. Vandaag kan daar het miljoenste exemplaar aan toegevoegd worden. De Scania 770S 6x2 trekker liep vandaag om 11.30u van de band in het bijzijn van vele medewerkers en de pers. De Scania zal in eigen huis bij Central Delivery Workshop (CDW) worden opgebouwd tot showtruck. Uiteindelijk wordt de vrachtwagen geveild voor het goede doel.

Scania Production Zwolle was de eerste fabriek van het merk buiten Zweden. Slechts 15 jaar geleden stond de teller nog op 500.000 geproduceerde vrachtwagens. Verdubbeling van dit aantal duurde dus niet zo lang, wat symbool staat voor het succes van de fabriek in Zwolle. Deze produceert ondertussen zo’n 40% van alle Scania’s wereldwijd. Er kunnen tot 240 vrachtwagens per dag van de productieband lopen.

Dankzij het strategische modulaire systeem is het aantal variaties in specificaties vrijwel onbeperkt en dat vindt men ook terug op de twee productielijnen. Twee-, drie-, vier- en vijfassers worden door elkaar geproduceerd naar wens met een P, G, R of S cabine in oplopende hoogte en uitvoering. Voor de motoren loopt de keuze van een 7-liter motor voor distributiewerk via de - meest gekozen - 13-liter Super motor tot de machtige V8 oplopend in vermogen tot 770 pk en 3.700 Nm. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-10-2026
BIGtruck Verbeeten 2

Verbeeten Transport kiest voor Scania 660S V8

Vanaf het begin heeft Verbeeten Transport een voorliefde voor de Scania S-cabine, liefst gecombineerd met…
Nieuws
01-10-2026
BIGtruck Hofman 3 (960 x 720)

Deze Scania kraanwagen is niet gek

De Scania R590 kraanwagen van Hofman Compactkraan Verhuur kan als bakwagen en als trekker aan de slag
Nieuws
29-09-2026
Scania Becatrans_2 (960 x 640)

Negen Scania trekkers voor Becatrans

De nieuwe Scania trekkers van Becatrans zijn R- en S-cabines met en zonder V8
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.