Nieuws
07-04-2025 | Door Maarten van der Westen

DAF is klaar voor de volgende stap in verduurzaming van de verbrandingsmotor. Na fossiele diesel en HVO-100 is er nu B100 biodiesel. Dankzij een speciaal ontwikkelde MX-13 motor kan dit nu.

B100 biodiesel, ook wel FAME of RME genoemd, wordt gemaakt van plantaardige oliën en vetten. De uitstoot ten opzichte van fossiele diesel is tot zo’n 90% lager. Qua uitstoot is het vergelijkbaar met HVO-100. Verbranden van B100 in een dieselmotor kan niet zomaar, omdat biodiesel een lagere calorisch waarde heeft. Oftewel: het ontbrandt niet goed genoeg. De software van een motor moet daarom op B100 biodiesel afgestemd zijn.

DAF levert nu de MX-13 motor met 480 pk geschikt voor B100 biodiesel. Deze motor kan geleverd worden in de DAF XF, XG of XG+. “Alle DAF trucks met een verbrandingsmotor zijn al geschikt voor HVO maar in sommige regio’s is B100 beter verkrijgbaar”, zegt DAF Trucks Chief Engineer Jeroen van den Oetelaar. “Met de introductie van de MX-13-motor voor biodiesel bieden we transporteurs die inzetten op duurzaam transport een extra alternatief, zonder concessies te doen aan de betrouwbaarheid van het voertuig.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
09-04-2026
BIGtruck Hamer DAF 1 (960 x 720)

Hamer op weg met nieuwe DAF combinatie

De nieuwe DAF combinatie van Hamer is ingericht voor de installatie van snelladers
Nieuws
30-03-2026
DAF-expands-range-of-electric-trucks-04 (960 x 640)

Mindere resultaten PACCAR mede door DAF

Moederbedrijf PACCAR zag zijn winst dalen mede door de rol van DAF in het truckkartel
Nieuws
24-03-2026
BIGtruck Hilcotrans DAF 3 (960 x 720)

Hilcotrans gaat voor dikke DAF

Hilcotrans vinkte heel wat opties aan bij de nieuwe DAF XG+
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.