Nieuwe FH van Guldager in retro look

Nieuws
19-08-2023 | Door Iep van der Meer

Hendrik Guldager won in 1985 de eerste prijs in de Scandinavische Nordic Trophy met zijn Volvo F12. 38 jaar later besloot de Deense transportondernemer het nog een keer stevig over te doen met een gloednieuwe Volvo FH in dezelfde stijl en met dezelfde kleurstelling.

De nieuwe FH werd besteld met een laag dak, en daar werd net zo'n spoiler op geplaatst als op de oude F12. Verder is er een dakrekje gemonteerd met een lichtbak met de tekst 'Sweet Candy 2'. Bij het spuiten van de truck werd er goed gekeken naar het 38 jaar oude voorbeeld. Zo zijn de letterypes, de kleuren en de verchroomde details ook terug te vinden op de nieuwe Volvo FH. Overigens is de nieuwe FH een trekker met een voorloopas, in tegenstelling tot het voorbeeld uit 1985. Dit heeft te maken met de sindsdien verhoogde totaalgewichten in Denemarken.

Nordic Trophy

De truck werd gespoten bij Mosegaards Autolakering. Dit bedrijf postte ook de foto's van de nieuwe Volvo. De nieuwe Volvo FH van Hendrik Guldager zal ook te zien zijn tijdens de Nordic Trophy 2023 die het laatste weekend van augustus gepland staat. Of de retro truck ook in de prijzen valt is nog even afwachten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
19-08-2026
100 Year Edition outside

Jubileum editie FH: 100 jaar Volvo Trucks

In aanloop naar het 100 jarig bestaan van Volvo Trucks komt het Zweedse truckmerk met een speciale jubileum editie…
Nieuws
16-08-2026
768310228_1509282221002738_6939348407785064183_n

Nieuwe Volvo's en nieuwe huisstijl voor Grolleman

Grolleman Transport zet een serie van 25 Volvo FH 500 Aero 6x2 trekkers op de weg. De trucks zijn uitgevoerd…
Nieuws
08-08-2026
Finland container combi 34 meter

Finland: Vier containers op één combi!

In Finland mogen combinaties 34,5 meter lang zijn en dat biedt ongekende mogelijkheden. Neem nou deze combinatie…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.