Nieuwe Scania’s op LNG voor SVZ Transport

Nieuws
09-01-2025 | Door Maarten van der Westen

De eerste twee exemplaren van een order van twintig Scania vrachtwagens zijn geleverd aan SVZ. Het transportbedrijf, dat ontstond uit het samengaan van VSDV en Zandbergen, koos voor trekkers op LNG.

De Scania R460 LNG trekkers zijn bestemd voor de vestiging van SVZ in Limmen. Daar zijn onlangs de eerste twee exemplaren afgeleverd. Uiteraard in het nieuwe uiterlijk: in het rood met groot ‘SVZ’ op de zijkant. De trekkers zijn voorzien van een dubbel bed, standkoeling en het nieuwe digitale dashboard van Scania. De vrachtwagens worden ingezet voor distributiewerkzaamheden.

In het kader van de verduurzaming koos SVZ voor trekkers op LNG. Hierin moeten ondernemers keuzes maken. Elektrisch rijden is ook in de distributie niet altijd een optie. LNG, met name bio-gas, is dan een goed alternatief om de uitstoot te beperken. Hierbij is de datum van het op kenteken komen wel van belang: vrachtwagens op LNG uit 2025 mogen de zero-emissiezones niet meer in, tenzij ze een ontheffing hebben.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
16-10-2026
Transport Vermeir_Scania_1 (960 x 640)

Transport Vermeir viert jubileum met Scania V8

Ter ere van het 20-jarig bestaan van Vermeir Transport kwam er een Scania V8, maar volgend jaar volgen er…
Nieuws
15-10-2026
Igepa 1

Igepa rijdt dag en nacht elektrisch

Het Belgische Igepa laat zijn nieuwe elektrische Scania zowel overdag als 's nachts rijden
Nieuws
14-10-2026
BIGtruck Berkhout Scania 1 (960 x 638)

Deze Scania is geen bagger

De vierassige Scania kreeg bij Veldhuizen een extra lage laadvloer, zodat grote machines geladen kunnen worden
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.