Op 20 april willen Daimler en Scania weer beginnen

Nieuws
09-04-2020 | Door Tim de Jong

Scania laat weten dat het de fabrieken in Zwolle en Meppel vanaf de 20e april wil opstarten. Deze herstart maakt deel uit van een omvangrijke operatie om de gehele Europese productie weer voorzichtig en gefaseerd op te starten. Scania zal de ontwikkeling en de activiteiten in het wereldwijde productiesysteem op de voet blijven volgen en aanpassen waar nodig.

In Duitsland werd bekend dat Daimler de productie van Mercedes personenwagens en bedrijfswagens ook op 20 april voorzichtig weer wil gaan starten. Daimler start alle fabrieken weer op, maar voorlopig met niet meer dan één werkploeg per dag.

Het Amerikaanse Paccar verlengde onlangs de sluitingen van haar fabrieken tot 20 april. Daar horen DAF Eindhoven, Westerlo en Leyland dus ook bij. Nog niet duidelijk is of zij zich op de 20e bij de concullega’s die dan weer gaan opstarten, aan zullen sluiten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
22-05-2026
BIGtruck Scania Torpedo 1 (960 x 720)

Deze Scania Torpedo gaat naar Nederland

De Scania Torpedo trok de aandacht op Superdik 2026 en werd daarna gekocht door een Nederlander
Nieuws
21-05-2026
BIGtruck Scania FCEV Gruber (960 x 640)

Scania test waterstof-truck in Italië

Samen met Gruber Logistics wordt de Scania FCEV in de praktijk getest
Nieuws
19-05-2026
Scania 900Kwh 2 (960 x 734)

Ook Scania gaat voor grootste accupakket

In Zwitserland test Scania met een elektrische trekker met 900 kWh accucapaciteit
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.