Regio Brussel verdient meer aan boetes dan aan tol

Nieuws
28-08-2017 | Door Tim de Jong

De Belgische regio Brussel verdient meer aan boetes die samenhangen met de tol dan aan de tol zelf. Dat blijkt uit vragen en antwoorden in het Brusselse parlement.

Tot eind juli heeft de regio Brussel dit jaar 5,7 miljoen aan tolgelden geïncasseerd. Maar er werden ook 14.065 boetes uitgeschreven à duizend euro, en dat is dus ruim 14 miljoen euro. De Belgische werkgeversorganisatie UPTR zegt dat dit het bewijs is dat er duidelijk iets schort aan het Belgische tolsysteem.

De tolinkomsten voor de Brusselse regio blijven ondanks alles ver achter bij de verwachtingen. Aanvankelijk dacht Brussel jaarlijks dik 22 miljoen te kunnen incasseren. Maar het werd in 2016 nog geen 11 miljoen. De gang van zaken zal ongetwijfeld tot verder stof tot discussie leiden. Vorige week haalde TLN uit naar met name Vlaanderen, waar Nederlanders volgens de organisatie onterecht astronomische boetes opgelegd krijgen omdat hun tolkastje buiten hun medeweten niet functioneert en waar Nederlandse chauffeurs in enkele gevallen volgens TLN schandalig worden behandeld. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
07-06-2025
Tekno Event 9 (960 x 640)

Jubilerend Tekno Event is een feest van herkenning

Een beetje regen kon het 20e Tekno Event niet verpesten.
Nieuws
06-06-2025
Mart Bramer-36-1400

De zelfrijdende Volvo FH Aero van Wessels

De zelfrijdende Volvo FH Aero van Wessels
Nieuws
06-06-2025
PHOTO-2025-06-06-08-55-05

Bestel nu jouw ‘Special’ Vaderdag cadeau bij Special Interior!

Wat geef jij je vader voor Vaderdag? BIGtruck heeft samen met Special Interior een speciale…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.