Nieuws
02-12-2017 | Door Iep van der Meer

Kris Jongsma uit Steenwijk heeft vandaag de sleutels gekregen van de nieuwe Scania R580 8x4 zwaar transport trekker. Kris rijdt samen met zijn broer Joury voor voor het familiebedrijf vader Jan Jongsma. De nieuwe Scania vervangt één van twee Iveco trekkers.

De beide Iveco 8x4 trekkers hebben inmiddels een aardige boodschap gedaan en het werd dan ook tijd voor een verversing van het wagenpark. Na de nodige verkenningen en proefritten viel de keuze uiteindelijk op een Scania R580 van het 'huidige' model. De familie Jongsma viel voor de beproefde techniek van deze generatie van Scania, en stiekum toch ook wel een beetje voor de V8. 

De trekker werd geleverd door Scania Joure waar hij ook werd opgebouwd. Kris koos er voor om de trekker erg clean te houden. Of er ook een bullbar op de Scania komt net als op de beide Iveco's is nog stof voor discussie in huize Jongsma.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-10-2026
BIGtruck Verbeeten 2

Verbeeten Transport kiest voor Scania 660S V8

Vanaf het begin heeft Verbeeten Transport een voorliefde voor de Scania S-cabine, liefst gecombineerd met…
Nieuws
01-10-2026
BIGtruck Hofman 3 (960 x 720)

Deze Scania kraanwagen is niet gek

De Scania R590 kraanwagen van Hofman Compactkraan Verhuur kan als bakwagen en als trekker aan de slag
Nieuws
29-09-2026
Scania Becatrans_2 (960 x 640)

Negen Scania trekkers voor Becatrans

De nieuwe Scania trekkers van Becatrans zijn R- en S-cabines met en zonder V8
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.