Scania verslaat Volvo bij EuroNCAP veiligheidstest

Nieuws
22-04-2026 | Door Maarten van der Westen

Een opvallend resultaat in de nieuwste veiligheidstest van EuroNCAP: niet langer staat Volvo bovenaan. Hoewel het merk in de test uitstekend scoorde, moest Volvo Scania voor zich laten. De verschillen zijn echter klein.

De nieuwste veiligheidstest van EuroNCAP richtte zich op vrachtwagens in het distributiesegment. Er werd getest met 4x2 bakwagens. Hierbij is dus niet getest met de grootste modellen van de verschillende merken, maar met kleinere cabines die normaal ingezet worden voor regionaal transport. Getest zijn de DAF XD, MAN TGM, Mercedes-Benz Actros, Renault Trucks D Medium, Volvo FM en drie verschillende Scania’s: de L-serie, de P-serie en de P 6x2. Die laatste deed als enige mee in het bouwsegment.

De resultaten bewijzen dat vrachtwagens steeds veiliger worden, stelt EuroNCAP tevreden. Zes van de acht vrachtwagens behaalden de maximale score van vijf sterren. Alle vrachtwagens kregen bovendien het predicaat ‘city safe’, waarbij extra gelet wordt op veiligheid in de stad. Denk hierbij aan zicht uit de cabine en bescherming van kwetsbare weggebruikers. Bij het testen werd gekeken naar veiligheid tijdens het rijden, het voorkomen van ongelukken en informatievoorziening na een ongeluk. Net als bij eerdere veiligheidstests van EuroNCAP zijn er geen botsproeven gedaan.

Scania wist met de L-serie 4x2 de hoogste score te behalen. De vrachtwagen kreeg vijf sterren en een score van 90 procent. De Mercedes-Benz Actros 4x2 bakwagen en de Volvo FM behaalden 88 procent. In het bouwsegment behaalde de Scania P-serie 6x2 een score van 87 procent. Ook de Scania P-serie haalde dat. De MAN TGM bleef iets achter met 80 procent maar kreeg ook vijf sterren.

Slechts twee vrachtwagens wisten niet het maximaal aantal sterren te halen. De Renault D Medium bleef steken op vier sterren (68 procent) terwijl de DAF XD niet verder kwam dan drie sterren en 62 procent. Dit is opvallend, want normaal scoort DAF goede cijfers. Het zicht uit de cabine is erg goed. Bij de test van EuroNCAP liet de XD punten liggen bij de werking van de veiligheidssystemen. Bij het wisselen van rijbaan en manoeuvreren op lage snelheid scoorde de XD erg slecht.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-06-2026
BIGtruck Hameren Volvo 2 (960 x 639)

Stoere Volvo kraanwagen voor evenementen op het water

Van Hameren plaats koppelpontons met een nieuwe Volvo FH 10x4 kraanwagen
Nieuws
11-06-2026
BIGtruck Bakx Scania 1 (960 x 720)

Zware Scania voor Bakx Roosendaal

De Scania S660 8x4 zwaartransport-trekker van Bakx Roosendaal is klaar voor het zware werk
Nieuws
10-06-2026
BIGtruck Volvo Adwin Stam 3 (960 x 640)

Adwin Stam gaat voor Volvo

Adwin Stam breidt zijn vloot uit met een zeer fraaie Volvo FH Aero 6x2
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.