Nieuws
15-06-2018 | Door Tim de Jong

Bij DAF Trucks in Eindhoven wordt vandaag gestaakt. Volgens het Eindhovens Dagblad leggen 'tegen de duizend' werknemers vandaag het werk neer. De staking is niet alleen bedoeld om DAF te treffen, ook bij andere bedrijven wordt gestaakt om dezelfde reden. Het gaat overal beter, daarom wil personeel meer loon.

Onduidelijk is of de hele fabriek plat ligt of dat er toch mondjesmaat nieuwe trucks van de band komen. Er werken 2500 mensen bij DAF in Eindhoven. Dagelijks rollen er normaal gesproken 250 nieuwe trucks de fabriek uit. 

Volgens het CBS is er het afgelopen jaar meer gestaakt dan in de 28 jaar daarvoor. Hierbij waren in totaal 147.000 mensen betrokken, aldus het CBS. Specifiek wordt bij DAF gestaakt voor 3,5% meer loon met een minimumstijging van duizend euro en dat jongeren weer kans maken op een vaste baan. Het gaat om de CAO in de grootmetaal, waar ook bedrijven als ASML en VDL onder vallen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-10-2026
Snap-On trailer 4 (960 x 640)

Gereedschap in stijl met High Performance DAF

Speciaal voor de Rock&Rollcab-trailer van Snap-On schafte Wassink Koeriers een DAF XG+ High Performance…
Nieuws
08-10-2026
Broekhuis DAF autotransporter 1 (960 x 640)

Broekhuis neemt af-fabriek autotransporter van DAF in gebruik

Sinds vorig jaar kunnen klanten bij DAF een complete autotransporter bestellen. Broekhuis…
Nieuws
08-10-2026
BIGtruck Drifterstyle DAF 3

DAF Drifterstyle van Verspui Trucks

Verspui Trucks bouwde een DAF XG+ 530 op in Drifterstyle, geïnspireerd op een bedrijf in Noord-Ierland
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.