Stakingsdreiging bij Royal Flora Holland

Nieuws
22-02-2023 | Door Iep van der Meer

Royal Flora Holland heeft een ultimatum gekregen van vakbond FNV. De bloemenveiling moet voor vrijdag 24 februari om 12:00 uur met een goed bod komen, anders zullen er acties gevoerd worden. De stakingsbereidheid onder de medewerkers is hoog volgens het FNV.

De lonen moeten meestijgen met de prijzen maar na zeven moeizame onderhandelingsrondes is het overleg tussen de bonden en Royal Flora Holland geklapt. Het bedrijf blijft vasthouden aan een verhoging van de lonen met 100 Euro per maand en vanaf 1 maart een loonstijging van 3%. Dat is volstrekt onvoldoende volgens de vakbond.

Het FNV eist een cao voor een jaar, tot eind 2023. Naast een leefbaar loon wil de bond een toeslag voor de medewerkers voor het werken in de kou. Verder eist de bond dat het sociaal plan wordt verlengd dat in december afliep. Ook een goede regeling om eerder te kunnen stoppen met werken en een reiskosten vergoeding van 21 cent staan op het wensenlijstje van de FNV.

Royal Flora Holland heeft 2759 medewerkers in Aalsmeer, Naaldwijk, Rijnsburg en Eelde. Wordt vervolgd.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
03-07-2025
Opijnen1 (960 x 640)

Van Opijnen overgenomen door Thomassen

Wederom een flinke overname: Van Opijnen uit Deventer wordt overgenomen door de Thomassen Groep.
Nieuws
03-07-2025
TRATON_FamilyPortrait_CMD_4K_3zu2 (960 x 640)

Traton voegt zijn merken meer samen

Eén afdeling gaat de R&D doen voor Scania, MAN, International en Volkswagen samen.
Nieuws
03-07-2025
Elektrische DAF AB Noppert

DAF XF electric voor AB Texel / Noppert Beton

AB Texel Special Transport zet een DAF XF electric 350 in voor klant Noppert Beton in het Friese Eastermar.…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.