Nieuws
04-09-2025 | Door Maarten van der Westen

Bij de Scania V8 draait het vaak om emotie, maar de aanschaf kan ook het gevolg zijn van een logische redenering. Zo koos Van Kuijk Groep, moederbedrijf van Vakutrans, bewust voor vier Scania trekkers met een V8.

De Van Kuijk Groep is al sinds 1968 actief in het agrarisch transport en werd opgericht door Tini en Greet van Kuijk. Inmiddels staat de tweede generatie – broers Coen en Bart – aan het roer. In ruim 55 jaar groeide het familiebedrijf uit tot een stabiele logistieke speler met meer dan 100 vrachtwagens en ruim 140 medewerkers. Vier nieuwe Scania trekkers zijn aan de vloot toegevoegd. De R530 trekkers rijden in de kleuren van Vakutrans.

De keuze voor de Scania R530 V8 was er niet zomaar één. Van Kuijk: “We hebben eerder hybride voertuigen getest, maar die bleken in onze praktijk niet goed tot hun recht te komen. Samen met onze Scania dealer hebben we gekeken naar wat wél werkt voor zwaar en langdurig agrarisch vervoer. Doordat we met deze trucks bij lage toerentallen kunnen rijden, besparen we brandstof en reduceren we slijtage. Tegelijkertijd biedt het extra vermogen de ruimte om altijd marge te houden – zeker als we zwaar beladen de weg op gaan.”

De vier trucks zijn deels opgebouwd door Scania’s Central Delivery Workshop. Het spuitwerk in de herkenbare stijl van Vakutrans is verzorgd door Scania’s eigen MCC. De vier nieuwe trekkers zijn inmiddels de tweede serie V8’s die het bedrijf afneemt. In totaal rijden er nu acht Scania V8’s in de vloot. Daarnaast wordt er gekeken naar de inzet van elektrische trucks op termijn. “Dat is een volgende stap die we verkennen met Scania. Wij willen blijven innoveren, maar wél op een manier die past bij onze praktijk”, aldus Van Kuijk.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
22-05-2026
BIGtruck Scania Torpedo 1 (960 x 720)

Deze Scania Torpedo gaat naar Nederland

De Scania Torpedo trok de aandacht op Superdik 2026 en werd daarna gekocht door een Nederlander
Nieuws
21-05-2026
BIGtruck Scania FCEV Gruber (960 x 640)

Scania test waterstof-truck in Italië

Samen met Gruber Logistics wordt de Scania FCEV in de praktijk getest
Nieuws
19-05-2026
Scania 900Kwh 2 (960 x 734)

Ook Scania gaat voor grootste accupakket

In Zwitserland test Scania met een elektrische trekker met 900 kWh accucapaciteit
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.