Nieuws
04-12-2024 | Door Maarten van der Westen

Voor het eerst zet Veenstra|Fritom een elektrische vrachtwagen in. Dit is niet alleen een primeur voor het bedrijf, maar voor de hele Fritom Groep. Volgens Veenstra|Fritom is deze stap noodzakelijk om de logistiek te verduurzamen.

De Volvo FM Electric beschikt over een accupakket van 540 kWh, waarmee een bereik van 350 kilometer gehaald kan worden. “Het inzetten van deze elektrische vrachtwagen markeert een belangrijke stap in onze duurzaamheidsstrategie. Het is een tastbaar bewijs van onze ambitie om voorop te lopen in milieuvriendelijke logistiek. Als familiebedrijf geloven we sterk in een toekomst waar innovatie en duurzaamheid onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn”, aldus algemeen directeur Wessel R. Veenstra.

De Volvo FM wordt ingezet in de regionale distributie. De actieradius is hiervoor ruim voldoende. Naast de aanschaf van een elektrische vrachtwagen heeft Veenstra|Fritom ook geïnvesteerd in de benodigde laadinfrastructuur, zodat de vrachtwagen op de eigen locatie kan laden. Veenstra: “Het is onze ambitie om koploper te zijn in milieuvriendelijke logistiek. Als familiebedrijf past binnen onze lange termijn visie om innovatie en duurzaamheid hand in hand te laten gaan.” De verwachting is dat er na de eerste elektrische vrachtwagen meer zullen volgen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
21-08-2026
BIGtruck MAN DAZ 3 (960 x 633)

Nette MAN voor vies werk in Zeeland

Niets aan het uiterlijk van deze MAN van Duurzaam Afvalbeheer Zeeland verklapt dat hij volledig elektrisch is
Nieuws
18-08-2026
Windrose Mega E960 (960 x 1560)

Windrose gaat voor 960 kilometer bereik

Volgens Windrose is de Mega E960 perfect voor Europa, maar wij hebben twijfels
Nieuws
06-08-2026
BIGtruck Mus 1 (960 x 720)

Mus Transport is klaar voor de winter

Mus Transport is met zijn nieuwe Volvo FH asfaltkipper voorbereid op een strenge winter
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.