Nieuws
30-09-2025 | Door Maarten van der Westen

De Volvo FH Aero is inmiddels een bekende verschijning op de Nederlandse wegen, maar als 8x2 met een laag dak zien we hem niet veel. Jan van Dam Machine Transport heeft er eentje aan zijn wagenpark toegevoegd.

De Volvo FH Aero 8x2 TAG-XL is volledig afgestemd op de specifieke werkzaamheden van Jan van Dam Machine Transport, dat zich al jaren onderscheidt in machine- en speciaal transport. Zo is de gestuurde naloopas verder naar achteren geplaatst, wat resulteert in extra laadvermogen. In plaats van de gebruikelijke 39 ton kan deze krachtpatser nu een maximaal gewicht van 41,5 ton aan. Ook de demontabele laadbaksectie vergroot de inzetbaarheid; de truck kan daardoor zowel als trekker als bakwagen worden gebruikt.

Een van de bijzondere opties op dit voertuig is de elektrisch aangedreven kraan achter de cabine, die volledig draait op een eigen accupakket. Dankzij de kruipversnelling voor- en achteruit is de Volvo geschikt is voor de zwaarste manoeuvres. Nog een bijzondere optie is de mogelijkheid om het voertuig op afstand te besturen door middel van het Remote Driving System. De afwerking is eveneens goed verzorgd: de opbouw is gerealiseerd door CCH, het spuitwerk was in handen van de Van Dijk Spuiterij in Harmelen.

De bijzondere Volvo is geleverd door Van Dijk Trucks. Jan van Dam heeft al jaren een goede relatie met deze dealer. Naast verkoop en onderhoud van zowel diesel- als elektrische trucks ondersteunt het bedrijf klanten ook bij laadinfrastructuur via Van Dijk Energy, waarmee zij volledig worden begeleid in de energietransitie.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
09-07-2026
620_2025_Van_De_Scheur_Apeldoorn-005 (960 x 640)

Elektrisch hijsen met een Volvo op diesel

De eerste elektrische Palfinger autolaadkraan van Albert van de Scheur is gemonteerd op een diesel-Volvo
Nieuws
06-07-2026
BIGtruck Traveo 2 (960 x 720)

Zonnige Volvo trekkers op weg in Zeeland

In de gele bedrijfskleuren stralen de nieuwe Volvo's van Traveo Transport je tegemoet
Nieuws
03-07-2026
Mourik Infra-botsabsorbers-010 (960 x 640)

Niet tegen deze Volvo FH Aero Electric aanrijden

Voor het eerst zet Mourik Infra een elektrische Volvo in als botsabsorber
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.