Heemskerk fresh & easy uit Rijnsburg levert dagelijks 500.000 verse producten aan klanten in binnen- en buitenland. Dat doet Heemskerk met een vloot van 35 trucks, waaronder nu twee Volvo FH Aero 460 4x2-trekkers. Met de keuze voor de Volvo FH Aero Globetrotters zet Heemskerk fresh & easy in op verdere brandstofbesparing. “Zuinigheid is voor ons een belangrijk criterium”, zegt Nico Noort, wagenparkbeheerder bij Heemskerk fresy & easy. “Deze trucks rijden tussen de 125.0000 en 145.000 kilometer per jaar en met ons volledige wagenpark rijden we jaarlijks tot wel 4 miljoen kilometer. Iedere procent brandstof die we kunnen besparen telt mee. De Volvo FH Aero heeft een aerodynamisch design en is uitgerust met de zuinige Turbo Compound-motor. We hebben al trucks met de Turbo Compound-motor in de vloot en we zien dat voertuigen met deze motor tot wel 8 procent zuiniger zijn. Bij deze nieuwe Volvo FH Aero-trekkers komt daar het voordeel van de extra aerodynamica nog eens bij. Voor nog meer brandstofefficiency en betere aerodynamica zijn de trucks voorzien van Fuel Hero Pro+ pakket met brandstofbesparende functies en een Airflow-pakket met dakspoilers en zijfenders.”
Minder Maut met zuinige truck
Rijden met zuinige trucks biedt meer voordelen, vertelt Noort. “De configuratie waarvoor we hebben gekozen leidt tot een zeer gunstige VECTO-score. Die VECTO-score wordt onder meer gebruikt om het Maut-tarief te bepalen als je in Duitsland rijdt. Hoe lager de VECTO-score, hoe minder tol je hoeft te betalen. Ook als er straks in Nederland een vrachtwagenheffing is ingevoerd, zul je met een zuinig voertuig dat minder CO2-uitstoot minder hoeven te betalen.”
Veiligheid staat voorop
De truck zijn voorzien van uitgebreide veiligheidssystemen. Zo zijn de trucks voorzien van het Active Safety-pakket, met onder meer Lane Change Support, Driver Alert Support, Adaptive Cruise Control, Lane Keeping Support en Forward Collision Warning met noodremfunctie. Noort: “Veiligheid is voor ons zeer belangrijk. We zijn het richting onze chauffeurs en andere weggebruikers verplicht om te zorgen voor zo veilig mogelijke voertuigen en daarom kiezen we altijd voor de meest uitgebreide veiligheidsfuncties.”
Meer zicht met het camerasysteem
De Volvo FH Aero-trekkers zijn voor Heemskerk fresh & easy de eerste trucks die zijn voorzien van een Camera Monitor System. “Natuurlijk is het even wennen, maar voordat de nieuwe trucks zijn geleverd hebben we met een Volvo FH Aero demo al kunnen ervaren hoe het is om met cameraspiegels te rijden. De beelden van de camera’s zie je op twee schermen in de cabine. Het viel mij op dat het camerabeeld scherper is dan het beeld dat je in spiegels ziet. Ook in het donker zie je veel meer en dat vergroot ook weer de veiligheid.”
Nieuwe huisstijl
Heemskerk heeft nu 35 Volvo-trucks in de vloot en heeft inmiddels nog drie nieuwe Volvo FH Aero-trekkers besteld. De recent geleverde Volvo FH Aero-trekkers zijn om meerdere redenen uniek. Het zijn niet alleen eerste Volvo FH Aero’s, maar ook de eerste trucks van Heemskerk die zijn uitgevoerd in de nieuwe huisstijl.