Nieuws
21-05-2026 | Door Iep van der Meer

Vissers Ploegmakers heeft een bijzonder opvallende Volvo FH Aero op de weg gezet.

De nieuwe Volvo FH Aero van Vissers Ploegmakers is een bijzonder geslaagd project geworden!

Van grondverzet naar festivalterreinen 

Vissers Ploegmakers uit Oss bestaat sinds 1988 en is in de regio uitgegroeid tot een vaste naam binnen de GWW (Grond-, Weg- en Waterbouw). Wat ooit begon in het grondverzet, groeide in de afgelopen decennia uit tot een breed gespecialiseerd bedrijf dat complexe infrastructurele projecten uitvoert voor zowel overheden als bedrijfsleven. “Onze roots liggen echt in het grondverzet,” vertelt Stijn Ploegmakers, directeur Vissers Ploegmakers B.V.. “Maar door de jaren heen hebben we onze werkzaamheden steeds verder uitgebreid, waarin we echt de samenwerking opzoeken met opdrachtgevers en partners.” Met zo’n honderd medewerkers -verdeeld over kantoor en buitendienst- beschikt het bedrijf over een uitgebreid machinepark, waaronder graafmachines, loaders, bulldozers en zeven vrachtwagens, waarvan drie Volvo trucks. Juist dat materieel bracht Vissers Ploegmakers jaren geleden onverwacht richting de festivalwereld. “We hadden veel rijplaten in bezit voor onze werkzaamheden in de GWW,” zegt Stijn. “In de wintermaanden gebruiken we die volop op projecten, maar tussen april en september lagen ze veel vaker stil. Toen ontstond eigenlijk het idee om ze in te zetten op festivals.”

Volvo FH 540 Aero

Chauffeur Antoine rijdt inmiddels al twintig jaar voor Vissers Ploegmakers en was volgens Stijn extreem zuinig op zijn vorige truck. “Daar stond ruim 850.000 kilometer op, maar hij zag eruit alsof hij net uit de showroom kwam.” Antoine is namelijk niet alleen chauffeur, maar ook een echte liefhebber. “Iedere dag poets ik de wielen,” vertelt hij. “Dat heb ik van ons pap geleerd. Dat was ook echt een truckliefhebber.” De nieuwe trekker moest iets bijzonders worden, een truck met 'Oldskool' uitstraling, gecombineerd met moderne techniek. 

Verticale pijpen, verstralers en traanplaat 

De complete styling van de nieuwe Volvo werd gerealiseerd door BAS Truck Center Experience, dat Antoine’s ideeën vertaalde naar een truck die precies aansluit bij zijn wensen. En daarbij is weinig aan het toeval overgelaten: • oldschool lichtbak met verstralers • verticale uitlaatpijpen • traanplaatafwerking • spuitwerk in de huisstijl van Vissers Ploegmakers Voor Antoine is dat precies wat deze truck zo bijzonder maakt: “Het totaalplaatje is echt super… én het feit dat ik er iedere dag mee mag werken,” zegt hij trots. “Hij is precies geworden zoals ik voor ogen had.” Stijn vult aan: “Het is echt een eyecatcher. Een prachtig visitekaartje van ons bedrijf.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
22-05-2026
BIGtruck Scania Torpedo 1 (960 x 720)

Deze Scania Torpedo gaat naar Nederland

De Scania Torpedo trok de aandacht op Superdik 2026 en werd daarna gekocht door een Nederlander
Nieuws
22-05-2026
29790-29278-Vrachtwagenheffing BIGtruck (1) (1)

Vrachtwagenheffing tijdelijk verlaagd

Van september tot januari betalen vervoerders 22,3 procent minder voor de vrachtwagenheffing
Nieuws
22-05-2026
28914-Viapass (960 x 640)

Belgische tol tot 40% hoger vanaf 1 juli

Tolheffing op basis van de CO2 uitstoot zien we in steeds meer landen. De tarieven daarvan stegen de afgelopen…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.