Volvo FH met unieke 125 tonmeter kraan

Nieuws
20-03-2025 | Door Maarten van der Westen

Tieman Kraanverhuur uit Schagen heeft een primeur: het bedrijf neemt een Volvo FH kraanwagen in gebruik met het eerste exemplaar van de nieuwe 125 tonmeter kraan van Fassi.

Normaal is een Volvo FH 500 niet echt een kleine auto, maar de cabine van de nieuwe vrachtwagen van Tieman Kraanverhuur valt bijna weg bij de enorme Fassi kraan. Het is een uniek exemplaar: dit is de allereerste Fassi F1250R.2.9-HXP TECHNO ter wereld. De kraan draagt dan ook serienummer 0001. De 125 tonmeter kraan heeft een maximale hefcapaciteit van 22 ton en kan op bijna 22 meter nog steeds 3.500 kilo tillen. De mast is decagonaal (tienkantig) en schuift 9 keer uit. De chauffeur kan de kraan op afstand bedienen

Het voertuig waar de kraan op staat is ook niet mis. De Volvo FH 8x2 is zowel een trekker als bakwagen. Zowel als bakwagen en als trekker beschikt hij over een vangmuil. Als trekker heeft hij bovendien een afneembare schuifschotel. Voor de cabine is een steunpoot gebouwd. De Volvo, die is opgebouwd door De Jong IJmuiden en Elcar BV, staat in de opvallend kleuren van Tieman Kraanverhuur. Hiermee kan deze Volvo voor de dag komen!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
19-04-2025
Volvo VNL

Ontslagronde bij Volvo Trucks USA

Volvo Trucks of North America voelt de gevolgen van de politiek van Donald Trump. Vervoerders stellen de aankoop van…
Nieuws
19-04-2025
R. de Jong Transport

Overname R. de Jong Transport door Van Duijn Transport

R. de Jong Transport uit Berkel en Rodenrijs is overgenomen door Van Duijn Transport uit De Lier.…
Nieuws
18-04-2025
25DT074_01 (960 x 640)

Daimler Truck klaar voor autonoom rijden in Amerika

De nieuwe Freightliner Cascadia is al helemaal voorbereid op autonoom rijden, zegt Daimler Truck.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.