Volvo FH16 780 voelt zich thuis in Schotland

Nieuws
07-11-2025 | Door Maarten van der Westen

Voor zwaar transport heb je robuust materiaal nodig. Dit is helemaal het geval als je transporteur bent in een van de meest stoerste regio’s van de wereld: Schotland. G.F. Job koos daarom voor het vlaggenschip van Volvo, de FH16 780.

In 2012 kocht G.F. Job Ltd, gevestigd in de Schotse Hooglanden, zijn eerste Volvo. Dit was een FH16 750. Deze Zweed beviel zo goed, dat in de loop van de tijd het hele wagenpark van het bouw- en speciaal-transportbedrijf door Volvo geleverd is. Na dertien jaar is het nu tijd voor de oude FH16 om met pensioen te gaan. G.F. Job kon bijna niet anders dan hem vervangen door de FH16 780. De oude 750 blijft in het bedrijf, maar komt alleen nog buiten voor truckshows.

De nieuwe Volvo FH16 van G.F. Job is goedgekeurd voor gewichten tot 150 ton. Het bedrijf gaat hem inzetten voor het vervoeren van het eigen materieel, maar ook van windmolens en voor bosbouw. De 17-liter dieselmotor levert 780 pk en is gekoppeld aan een I-Shift versnellingsbak met 12 versnellingen en kruipversnellingen. De Volvo is voorzien van luchtvering rondom en van de grote Globetrotter XL-cabine.

G.F. Job Ltd, gevestigd in Nairn, is opgericht in 1990 door eigenaar Gerry Job. Het bedrijf begon als bouwbedrijf, maar groeide snel in het transportwerk. De vloot bestaat inmiddels uit 16 vrachtwagens, waaronder zes zwaartransport trekkers. De nieuwe Volvo FH16 780 is echter vanaf nu het paradepaardje van het bedrijf.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
09-07-2026
620_2025_Van_De_Scheur_Apeldoorn-005 (960 x 640)

Elektrisch hijsen met een Volvo op diesel

De eerste elektrische Palfinger autolaadkraan van Albert van de Scheur is gemonteerd op een diesel-Volvo
Nieuws
06-07-2026
BIGtruck Traveo 2 (960 x 720)

Zonnige Volvo trekkers op weg in Zeeland

In de gele bedrijfskleuren stralen de nieuwe Volvo's van Traveo Transport je tegemoet
Nieuws
03-07-2026
Mourik Infra-botsabsorbers-010 (960 x 640)

Niet tegen deze Volvo FH Aero Electric aanrijden

Voor het eerst zet Mourik Infra een elektrische Volvo in als botsabsorber
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.