Volvo maakt alweer een klein winstje

Nieuws
16-10-2020 | Door Tim de Jong

Vanochtend openbaarde Volvo zijn cijfers over het derde kwartaal. Daaruit blijkt dat de truckbouwer een bescheiden winstje heeft behaald. De truckfabrikant zegt dat er weer wat meer vertrouwen is in de diverse markten waar Volvo actief is. In een persbericht spreekt Volvo zelfs van een ‘krachtig herstel’ voor de komende tijd.

De van Scania weggekochte topman Martin Lundstedt schrijft dat de maatregelen die Volvo nam, zoals het ontslag van ruim 4.000 man op de kantoren van het bedrijf, een maatregel die werd vooraf gegaan door nog eens 700 ontslagen afgelopen januari, hun effect hebben gehad op de resultaten van het bedrijf. Bovendien lagen de verlopen in het afgelopen kwartaal ‘nog maar’ zestien procent lager dan in Q3 van 2019.

Volvo bevindt zich in de situatie dat het vrijwel het hele truck-aanbod heeft vernieuwd, maar dat vanwege de pandemie fabrieken afgelopen zomer tijdelijk gesloten moesten blijven. Een winstje van 1,15 miljoen euro is nu het resultaat. Daarbij zegt Volvo erin geslaagd te zijn om een marge van 9,4% aan te houden.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
06-08-2026
BIGtruck Mus 1 (960 x 720)

Mus Transport is klaar voor de winter

Mus Transport is met zijn nieuwe Volvo FH asfaltkipper voorbereid op een strenge winter
Nieuws
04-08-2026
BIGtruck Saan Volvo 2 (960 x 638)

Deze Volvo is afgestemd op de Amsterdamse binnenstad

De nieuwe Volvo FM Electric van Saan is zo opgebouwd dat hij zonder problemen Amsterdam in mag
Nieuws
03-08-2026
BIGtruck Krijn Hendrikse 3 (960 x 720)

Krijn Hendrikse maakt Zeeland groener

De groene Volvo FH Aero van Krijn Hendrikse Transport zit vol slimme details
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.