Volvo: Van FM, FH en FMX een elektrische variant

Nieuws
05-11-2020 | Door Tim de Jong

Vanaf volgend jaar zijn volledig elektrische uitvoeringen van zware Volvo trucks beschikbaar voor Europese transporteurs. Dit betekent dat Volvo Trucks vanaf 2021 een complete heavy duty-reeks met elektrische aandrijflijn biedt. Volvo zet hiermee een belangrijke stap vooruit, op weg naar CO2-neutrale transporten.

Volvo voert nu tests uit met de elektrische heavy duty-trucks Volvo FH, Volvo FM en de Volvo FMX, met het oog op inzet in regionaal transport en in stedelijke bouwactiviteiten in Europa. Deze trucks hebben een treingewicht tot 44 ton. Afhankelijk van de accu’s is de actieradius maximaal 300 km. De verkoop begint volgend jaar en de serieproductie start in 2022.

Volvo startte in vorig jaar met de productie van de Volvo FL Electric en Volvo FE Electric. Dit zijn elektrische trucks bedoeld voor stedelijke distributie en afvalinzameling, voornamelijk in Europa. In Noord-Amerika start de verkoop van de Volvo VNR Electric, een truck voor regionaal transport, op 3 december 2020.

Internationaal over 10 jaar

Elektrische trucks voor het veeleisende en zware internationale transport zullen binnen de komende tien jaar volgen, zegt Volvo. 

" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Klik hier voor het hele verhaal! 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
15-07-2025
Truck Aid Meeting 2025 (14)

Truck Aid Meeting was heet en gezellig!

Afgelopen weekend werd Truck Aid Landgraaf gehouden op Megaland. Een enorm evenement, waar zo’n 400 trucks en heel…
Nieuws
15-07-2025
AdBlue_tank_DAF_LR.jpg

Ministerie wil controle Adblue-systemen

Het ministerie heeft een voorstel tot wetswijziging ingediend, waardoor de politie en ILT Adblue-systemen kan controleren.
Nieuws
15-07-2025
Danmark Scania

Denemarken laat niet EU chauffeurs toe

In Denemarken worden nieuwe regels opgesteld voor de toelating van chauffeurs uit een groot aantal landen. Daarmee…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.