Wereldrecord truck trekken bij Jumbo in Gorredijk

Nieuws
11-06-2023 | Door Iep van der Meer

Wat je hier ziet is geen proef van Jumbo met Human Powered Vehicles, al lijkt het daar wel een beetje op. Het gaat om een serieuze poging voor het wereldrecord 'Truck trekken'. 

De Oostenrijker Franz Müllner heeft vanmiddag in Gorredijk het wereldrecord truck trekken gevestigd. In minder dan 38 seconden wist hij maar liefst drie Scania trekkers van Jumbo over twintig meter voort te trekken.

Voor het wereldrecord waren er vier trucks aanwezig. Eén daarvan stond op de handrem, met een touw aan het trekoog. De andere drie zaten met touwen aan elkaar. Franz kon hierdoor trekkend aan het koord van de stilstaande truck de drie andere trucks voorttrekken over 20 meter. Dat deed hij overigens onder barre omstandigheden want de temperatuur liep op tot boven de 30 graden.  Wout Zijlstra, organisator en voormalig sterkste man van de wereld legt uit dat onder deze condities het asfalt onder de trucks iets inveert. ,,Dat is niet heel gunstig, want dat rolt zwaarder. Met deze hitte zou het op klinkerbestrating eenvoudiger zijn.''

Toch weet Franz Müllner de recordpoging onder grote belangstelling binnen te halen, en mag hij de beker meenemen naar Oostenrijk.  

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
28-04-2025
Chauffeur_controle_LR.jpg

EU wil meer controles en digitale documenten

Meer controle op uitstoot en ladingzekering, naast meer ruimte voor digitale documenten, moet transport beter…
Nieuws
28-04-2025
Cometto BladeMAX1000 at Hofmann (5)

Windmill SPMT van Cometto: De BladeMAX1000

Bij de naam BladeMAX1000 denk je wellicht aan een actiefilm, maar het gaat hier om de nieuwste Cometto SPMT…
Nieuws
28-04-2025
Screenshot_1 Sponsored article

De opkomst van vrachtwagen-simulatiegames in esports

In een wereld waar esports meestal synoniem is met snelle actie, briljante reflexen en explosieve…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.