10 Scania's R450 voor J.L. Mijnders

Nieuws
21-06-2016 | Door Iep van der Meer

J.L. Mijnders bulk- en tankvervoer uit Melissant heeft tien nieuwe Scania R450 Highline trekkers in gebruik genomen. 

De trucks zijn uitgevoerd in ADR/VLG-uitvoering met de 450 pk SCR-only motor. De levering maakt deel uit van een serie van 20 voertuigen waarvan de laatste tien in oktober van dit jaar zullen volgen. De transporteur stapte bewust over naar Scania na eerder opgedane positieve ervaringen met de R450 SCR-only Scania's. 

“Toen wij vorig jaar in de markt waren voor nieuwe trucks, hebben we een test gedaan met een ons bekende merk en deze Scania. De Scania R450 won het glansrijk op brandstofverbruik en dat is een speerpunt binnen ons bedrijf. Met 100 voertuigen praat je al snel over vele tienduizenden euro’s besparing. Wij sturen daar ook actief op met begeleiding vanuit Scania en trainingen voor al onze chauffeurs. Daarnaast help je zo de MVO-doelstellingen van je opdrachtgevers te versterken.” 

J.L. Mijnders is vooral actief in het bulk- en tankvervoer en rijdt veel intermodaal met tankcontainerchassis binnen de driehoek Rotterdam, Antwerpen en Duisburg. “In het bulk- en tankvervoer is een laag gewicht van grote waarde. De Scania’s hebben sowieso al een laag eigen gewicht. Maar dat hebben wij nog verbeterd met de montage van lichtmetalen velgen en door geen gebruik te maken van additionele spoilersets. “Bij tankauto’s weegt die eventuele optimalisatie naar mijn idee niet op tegen het mindere gewicht. We kunnen zo circa 300 kilo per auto meer laden en dat telt in onze branche.”  

De trucks zijn af-fabriek in het Mijnders rood gespoten en beletterd door D-design in Middelharnis. Ze hebben verder twee brandstoftanks met in totaal 1.000 liter. En dan is er nog genoeg plaats aan het chassis voor de compressor en een RVS-opbergkist.  

Mijnders vertelt eerlijk dat er aanvankelijk nogal wat scepsis was onder zijn chauffeur vanwege het nieuwe merk. “Maar daar hoor ik niets meer van. Qua ruimte in de cabine is er nauwelijks verschil en de mannen ondervinden veel extra comfort van de vierbalgsluchtvering op het chassis en de cabine. En 450 pk is natuurlijk een goed vermogen. Het had mogelijk ook wel met 410 pk gekund, maar ik ben altijd beducht op de inruilwaarde van een truck. En soms moet het bij ons ook wel eens verder weg en dan kan wat extra vermogen geen kwaad. Daarom is 450 pk bij ons de standaard. Qua extra uitrusting houden we het weer wél binnen de perken. We doen daar wat echt nodig is. Voor mij is dat een goede chauffeursstoel. Daarvan hebben we dus de premiumversie laten plaatsen. Ook moet er een koelkast in een truck zitten en in ons transport kun je niet zonder een extra kist aan het chassis vanwege de omvangrijke veiligheidsuitrusting van de chauffeur en de vele koppelstukken.”

 

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
28-10-2026
Haller Twente Milieu 3

Afval maakt geen kans met deze Scania

Dankzij een slimme opbouw van Haller is deze Scania vuilniswagen van Twente Milieu flexibel inzetbaar
Nieuws
26-10-2026
BIGtruck Salari 1 (960 x 1280)

Nieuw span bij Edwin Salari

Chauffeur Erik Jan kreeg een nieuwe Scania V8 en Pacton trailer met kraan bij Edwin Salari
Nieuws
22-10-2026
BIGtruck McIntosh Scania 3 (960 x 744)

Britse historie op een Scania 770S V8 8x4

De geschiedenis van McIntosh uit Aberdeen is te zien op de nieuwe Scania 770S V8 8x4 zwaartransporttrekker
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.