AB Texel neemt Ecotrans over van Nijhof-Wassink

Nieuws
09-09-2023 | Door Tim de Jong

AB Texel Group en Nijhof-Wassink Group hebben overeenstemming bereikt over de aankoop van het zakgoedtransport van Ecotrans Logistics BV. Met deze overname versterkt AB Texel Group haar positie in zakgoeddistributie voor o.a. verpakt veevoer, premixen en kunstmestproducten. Per 1 oktober 2023 worden de medewerkers, klanten, het wagenpark bestaande uit 41 trucks, 50 schuifzeiltrailers en 50 kooiapen en het kantoorpand in Vaassen overgenomen. 

‘We zijn zeker niet over één nacht ijs gegaan’ geeft Erik Schiphorst, CEO van Nijhof-Wassink Group, aan. Als familiebedrijf werken wij altijd aan onze continuïteit. Daarbij zijn onze collega’s zeer belangrijk. De core business van de transportbedrijven binnen de Nijhof-Wassink Group: Nijhof-Wassink en Wemmers is bulkdistributie en warehousing voor klanten in de chemie, food en feedindustrie. Om met haar wagenpark van ruim 750 vrachtwagencombinaties hierin verder te kunnen en Ecotrans Logistics de ruimte te geven om verder te groeien, is gekeken naar de beste optie voor Ecotrans Logistics en haar medewerkers. Die is gevonden in de overname door AB Texel Group.’

‘We zijn verheugd dat we onze krachten kunnen bundelen met Ecotrans Logistics. Het bedrijf en de vakmensen passen zeer goed bij ons. We heten onze nieuwe collega’s van harte welkom,’ zegt Dennis Wetenkamp, CEO van AB Texel Group. ‘Door de overname verstevigen we ons fundament in de zakgoeddistributie, een specialisme waar we ons de afgelopen jaren sterk op hebben toegelegd. Dat doen we om klanten in de agri- en foodsector een complete oplossing te bieden voor hun specifieke logistieke behoeften en hen volledig te ontzorgen. ' Na de overname telt de moderne vloot van AB Transport Group ruim 1.700 trucks en 2.650 trailers waarvan 150 schuifzeiltrailers.
Dennis Wetenkamp voegt toe: ‘Een strategische keuze en onderdeel van de overeenkomst is ook dat Volvo en Renault Truck dealerbedrijf Nijwa, dochteronderneming van Nijhof-Wassink Group, onze afleverende dealer wordt van Volvo en Renault trucks en onderdelen. Daarbij gaan zij intensiever samenwerken met onze DAF Service Partner TSF.’

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
28-07-2026
Cuppen Logistics_Scania_1

Scania 33R electric voor Cuppen Logistics

Cuppen Logistics uit Horst heeft zijn eerste volledig elektrische vrachtwagen in gebruik genomen: een Scania…
Nieuws
27-07-2026
collage (6)

Merwedebrug: Vrachtverkeer fors afgenomen

Betere bebording en cameratoezicht bij de afsluiting van de Merwedebrug heeft volgens Rijkswaterstaat inmiddels…
Nieuws
25-07-2026
Broshuis Assen (14)-1400

Broshuis Konvooi naar Assen 2026 editie!

Vrijdagavond vertrokken vanuit Kampen zo'n 140 combinaties met Broshuis trailers naar het Truckstar Festival in…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.