De sloop van Courthouse Square in Washington, Pennsylvania was pas twee dagen bezig toen het fout ging. Een grote Caterpillar graafmachine zakte door de vloer van de parkeergarage en viel in het gat. De machine kwam drie meter lager op zijn zijkant terecht. Gelukkig kon de machinist zonder problemen uitstappen. Hij is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hij mankeerde niets. Het werk werd direct stilgelegd.
Om de graafmachine uit het gat te krijgen, werden verschillende bergingswagens opgeroepen. Deze kregen het echter niet voor elkaar de CAT op zijn rupsbanden te krijgen. Het gewicht van ruim 61 ton was te veel. Daarom werd de hulp ingeroepen van Bill’s Towing and Recovery. Deze beschikt over één van de grootste bergingswagens in Amerika. De vijfassige Peterbilt is voorzien van een Miller Century M100 rotator-kraan, die zo’n 68 ton kan tillen.
De Peterbilt kreeg gezelschap van de nieuwe John Deere 470RR, een aangepaste machine die eigenlijk is bedoeld voor het rechtzetten van ontspoorde treinwagons. Samen kregen de twee voertuigen van Bill’s Towing and Recovery het voor elkaar de graafmachine uit het gat te trekken. Dit was nog niet eenvoudig, want er was een risico dat de graafmachine opnieuw door het beton zou zakken en zou terugvallen. Gelukkig ging alles goed en liet de grote Peterbilt zien wat hij waard was.
Foto’s: Facebook / Bill’s Towing and Recovery








